Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

3 червня відзначає свій ювілейний день народження історик природознавства, учений-аграрій в галузі сільськогосподарської меліорації, директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН, академік В.А. Вергунов. З цієї нагоди підготовлена розгорнута тематична книжкова виставку «АГРАРНА НАУКА В УКРАЇНІ ТА ЇЇ ПОДВИЖНИКИ (у виданнях академіка НААН Вергунова В.А.)» (чит. зал № 1).

На виставці експоновано понад 60 видань – монографії, наукові доповіді, біобібліографічні покажчики та інші праці вченого, у яких висвітлюються питання історичного розвитку аграрної науки в Україні, внесок видатних діячів у становлення тієї чи іншої галузі сільського господарства нашої держави.

Деякі видання з виставки:

ІСТОРІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ДОСЛІДНОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ. У 3 ч. Ч. 1. Творці та розбудовники (біографічні нариси). – 604 с. ; Ч.2: Науково-організаційні засади функціонування сільськогосподарської дослідної справи на теренах України (друга половина ХІХ – початок ХХІ ст.. – 616 с. ; Ч. 3 : Урядові постанови. Відомчі рішення. Архівні матеріали. – 504 с. Київ, 2018.

Розглянуто еволюційний поступ сільськогосподарської дослідної справи в Україні як організації та галузі знань у контексті визначення понять і державної політики із персоніфікованим наповненням через портретні нариси творців та розбудовників. Висвітлено творчий генеруючий доробок ста вітчизняних учених-аграріїв і організаторів галузевого дослідництва, що словом і ділом прославили українські землі, зокрема, у світовому вимірі.

 

 

Шифр: 544072. Вергунов В. А. Професор Єнкен Борис Карлович (1873–1943) – учений-селекціонер, педагог, організатор суспільної агрономії та вітчизняної сільськогосподарської дослідної справи: наук. доповідь / НААН, ННСГБ. Київ, 2014. 28 с.

 Розглянуто окремі періоди життя і діяльності Бориса Карловича Єнкена в питаннях організації та ведення вітчизняної сільськогосподарської дослідної справи, в першу чергу для потреб селекції та насінництва. Основна увага автора зосереджена на розкритті науково-освітньої діяльності вченого на українських землях: у Харкові, Одесі, Маслівці та Києві.

 

 

Шифр: 552827. Вергунов В. А. Життєві та творчі обрії фундатора Лубенської дослідної станції лікарських рослин П. І. Гавсевича : монографія / НААН, ННСГБ, Ін-т іст. аграр. науки, освіти та техніки. Лубни, 2019. 227 с. (Сер. «Бібліографія вчених-аграріїв України»; кн. 74).

Методом історико-наукового аналізу із залученням нових, раніше не доступних архівних матеріалів реконструйовано бібліографічні дані вченого-аграрія та організатора вітчизняної сільськогосподарської дослідної справи з культурою лікарських рослин, відомого громадського та політичного діяча часів Української революції 1917–1921 рр. Петра Івановича Гавсевича.

 

 

 

Адреса, телефони, як дістатися: http://dnsgb.com.ua/adresa.html

Режим роботи: з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00.

Будемо раді Вас бачити.

Бажаємо всім приємного перегляду!

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия