Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

Ботанічні сади – науково-дослідницькі та культурно-просвітницькі заклади, в яких проводяться накопичення колекцій флори з метою її вивчення, збереження, культивування й акліматизації; пошук і добір рослин, перспективних для створення зелених насаджень і здійснення інших видів господарської діяльності; робота щодо збереження генофонду рослинного світу. У них створюються ділянки рідкісних і звичайних рослин, а також місцевої природної рослинності. Вони є об'єктами комплексної охорони і належать до земель природного та історико-культурного призначення, які охороняються як національне надбання держави.

Ознайомитися з флористичними колекціями, результатами інтродукційної і селекційної роботи, що проводиться фаховими спеціалістами у ботанічних садах України; а також почерпнути відомості щодо історії, ландшафтного впорядкування тощо, можна, відвідавши тематичну виставку «СТЕЖКАМИ БОТАНІЧНОГО САДУ», що функціонує у читальній залі № 1.

На виставці представлено 28 видань – каталоги, покажчики, путівник-довідники та періодичні видання, які висвітлюють питання функціонального значення рослинного різноманіття в озелененні урбанізованих територій в Україні.

 

Деякі видання з виставки:

1. Шифр: 552640. Стежками Ботанічного Саду. С.М. Ніколаєнко, І. Ібатуллін, В.Ф. Калуга [та ін.]; Національний університет біоресурсів і природокористування України. Київ: «Аграрна наука» , 2017. 96 с.

На сторінках цієї книги у супроводі численного ілюстративного матеріалу подано інформацію про історію, колекційні надбання, ландшафтне упорядкування Ботанічного саду Національного університету біоресурсів і природокористування України. Також висвітлені особливості наукових пошуків і результати кропіткої праці співробітників ботсаду.

 

2. Шифр: 532237. Колекційний фонд квітниково-декоративних рослин Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України. Каталог рослин: довідник. В.Ф. Горобець, С.П. Машковська, Ю.В. Буйдін [та ін]; відп. ред. В.Ф. Горобець, С.П. Машковська, Ю.В. Буйдін; НАН України, Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка. Тернопіль: Медобори, 2008. 180 с.

У книзі наведений короткий аналіз результатів інтродукційної і селекційної роботи та основні досягнення відділу квітниково-декоративних рослин Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка за період його становлення. Представлені основні напрямки наукової діяльності на сучасному етапі і накреслені перспективи науково-дослідницької роботи з квітниково-декоративними рослинами на майбутнє. Описана колекція живих рослин та поданий повний каталог колекційного фонду квітниково-декоративних рослин.

 

3. Шифр: 545629. Ботанічний сад імені академіка О. В. Фоміна 1839 - 2009: путівник - довідник / К.М. Баглай, В.І. Березкіна, З.Г. Бонюк [та ін.]; Київ. Національний університет ім. Т. Шевченка. Київ: ВПЦ «Київ. ун-т», 2009. 367 с.

У підручнику висвітлено відомості щодо історії, природних умов, основних напрямів і результатів науково-дослідної роботи за 170 років існування Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Наведено опис колекційних фондів рослин відкритого та захищеного ґрунтів.

 

Ці та інші видання можна переглянути, завітавши до читальної зали №1 Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України або замовивши пізніше з основного книгосховища.

Адреса, телефони, як дістатися: http://dnsgb.com.ua/adresa.html

Режим роботи: з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00.

Будемо раді Вас бачити.

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия