Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

24 серпня  щорічно від 1991 року відзначається державне свято, встановлене на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України. Цей день прийнято вважати датою утворення держави України в її сучасному вигляді. Національними символами України є Державний Прапор, Державний Герб і Державний Гімн.

У лютому 1992 року Верховна Рада постановою затвердила Державний герб незалежної України, який має статус малого герба –як тимчасовий державний атрибут у вигляді золотого Тризуба на синьому щиті. Існує версія про те, що тризуб це уособлення трьох природних стихій – повітря, води і землі. Проводилося кілька конкурсів щодо великого герба, але вони були безрезультатними й питання затвердження Великого Герба України відкладається, незважаючи на те, що ще 3 грудня 2015 р. було підписано президентський указ № 675/2015 про необхідність «належного висвітлення історії наших державних символів».

Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН звернулася з офіційним листом № 203 від 15 липня 2020 р. до Президента України В.О. Зеленського щодо завершення процесу затвердження державної символіки.

Лист до Президента України В.О. Зеленського

Згідно нашого звернення Верховною Радою України пропонується оголосити конкурс на кращий ескіз великого Державного герба України, утворити організаційний комітет, розробити та затвердити відповідні положення, а також вирішити питання щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення організації та проведення конкурсу. Проект постанови про оголошення конкурсу (№ 3994) внесли на розгляд парламенту. Він буде розглянуто на позачерговій сесії 25 серпня.

 

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия