Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

195 років з дня виходу в світ праці видатного фізика, член-кореспондента Імператорської академії наук М. П. Щеглова «Хозяйственная ботаника» (1825-1828) – перлини колекції гражданського друку «Фонд видань XIX ст. з сільськогосподарської тематики ННСГБ НААН»

Микола Прокопович Щеглов (1 липня 1793 р. – 26 червня 1831 р.) – вчений фізик і мінеролог, професор фізики в Санкт-Петербурзькому університеті, з 1826 року член-кореспондент Імператорської академії наук, з 1828 року секретар Вільного економічного товариства, цензор Санкт-Петербурзького цензурного комітету.

Книга М. П. Щеглова «Хозяйственная ботаника, заключающая в себе описания и изображения полезных и вредных для человека растений» у п’яти зошитах побачила світ у 1825 році. Видрукували її в типографії Медичного департаменту Міністерства внутрішніх справ. Ця книга належить до колекції гражданського друку. Гражданський шрифт був розроблений митрополитом Київським Петром Могилою і введений в Росії Петром I у 1708-1710 рр. під час першої реформи російського письма для друку світських видань.

Перша частина видання має назву «Употребляемые в пищу человека, луговые и технологические растения» має найбільший об’єм і складається з трьох частин, містить опис рослин та їх малюнки. Друга частина – «Ядовитые растения», де показано шкоду, яку можуть заподіяти вони для людей і тварин, а також застосування їх у медичній практиці. У четвертому зошиті продовжується опис рослин, використовуваних для харчування. Це видання є рідкісним, оскільки всього було випущено сім екземплярів. За цю роботу М. П. Щеглов був удостоєний високої нагороди імператора Олександра I – діамантового персня.

 

Запрошуємо до перегляду книги у читальному залі № 2 ННСГБ НААН.

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия