Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

Про походження, використання, поширення гречки та багато іншого щодо єдиної незлакової круп'яної культури в групі зернових можна дізнатися з тематичної книжкової виставки «Гречка: генетика, селекція і насінництво», що розпочала функціонувати у читальній залі № 1.

 

На виставці представлено 25 видань – монографії, навчальні посібники, матеріали наукових конференцій, періодичні видання, рекомендації у яких висвітлюються питання розвитку генетики, селекції та насінництва гречки в Україні.

Деякі видання з виставки:

1. Шифр: 519130 Алексєєва О.С., Тараненко Л.К., Малина М.М. Генетика, селекція і насінництво гречки: навчальний посібник для підготовки спеціалістів і магістрів. Київ: Вища школа, 2004. 213 с.

Висвітлено питання біології, цитології і генетики гречки. Описано історію культури, технологію вирощування, основні завдання і напрями селекції, можливість використання методу культури клітин і тканин із селекційною метою, розглянуто основні напрями селекції і методи створення та оцінювання вихідного матеріалу, особливості інтенсивної технології промислового насінництва.

 

 

 

2. Шифр: 543970. Тараненко Л.К., Яцишен О.Л. Принципи, методи і досягнення селекції гречки (Fagopyrum esculentum Moench): монографія. Вінниця: ТОВ "Нілан-ЛТД", 2014. 224 с.

В книзі представлена унікальна цінність унікальна цінність культури її ботанічна класифікація, біологічні особливості еволюційні проблеми розвитку селекції, генетики, системи розмноження внутрішньо популяційного та еколого-географічного поліморфізму біотехнології а також принципи методи і досягнення селекції гречки.

 

 

 

3. Шифр: Мащенко Ю.В. Удосконалена технологія вирощування гречки в умовах Північного Степу України: монографія / Ю.В. Мащенко, І.М. Семеняка; НААН України, Кіровоград. держ. с.-г. досл. ст. Київ: «Аграрна наука» , 2018. 184 с.

В умовах Північного Степу України авторами удосконалено основні елементи технології вирощування гречки: оптимізовано способи сівби, уточнено весняні та літні строки сівби залежно від рівня мінерального живлення, а також встановлено ефективність застосування розрахункових норм добрив, регулятору росту рослин і мікробного препарату для збільшення продуктивності культур.

 

Ці та інші видання можна переглянути, завітавши упродовж двох тижнів до читальної зали № 1 Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України або замовивши пізніше з основного книгосховища.

Адреса, телефони, як дістатися: http://dnsgb.com.ua/adresa.html

Режим роботи: з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00.

Будемо раді Вас бачити!

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия