Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

Інновації при вирощуванні мікрозелені.

Питання обміну інформацією та ділового спілкування, а також налагодження чи продовження бібліотечної міжнародної співпраці з надання послуг, особливо в умовах пандемії, є актуальним і стало поштовхом для оперативного реагування на виклики часу і переорієнтування на онлайнове спілкування, включаючи інформаційно-комунікаційну сферу.

У січні 2021 р. відбулася низка вебінарів за сприяння компанії КОТРА (пані Ольга Крилова) з групою компаній з Республіки Корея.

Відділ впровадження наукових розробок та технічного забезпечення бібліотечних процесів ННСГБ НААН долучився до серії вебінарів, які включали як лекції у віддаленому доступі, наприклад для студентів Переяслав-Хмельницького університету, так і спілкування з фірмами аграрного профілю розвинутих країн.

Заслухано наукові доповіді з презентаційними матеріалами представників компаній, які відповіли на питання, що виникали в процесі виступів. Особливість заходу полягала в тому, що всі фірми–учасники є стартапами, з розробки і впровадження техніко-технологічних рішень для сільського господарства, а також - учасниками міжнародних агровиставок в США, Сінгапурі, В'єтнамі.

Узагальнюючи результати вебінарів з вертикального землеробства, можна зробити висновок, що інноваційні технології вертикальних ферм (ВФ) дозволяють в реальних умовах вирощувати великий перелік мікрозелені та ягід з продуктивністю на 200-300 відсотків більшою, ніж класичні технології; збирати понад 2 врожаї; знизити трудовитрати. Запровадження технологій дозволяє мати ефективні результати стосовно поставок зелені та ягід в умовах малоземелля. Вже сьогодні деякі торгові мережі вирощують мікрозелень в межах власних торгівельних площ і покупці мають можливість збирати врожай та його сплачувати. Багато зусиль стартапи продовжують докладати в напрямі пошуку шляхів зниження витрат на електроенергію. Стартапи можуть запропонувати великий вибір проєктів ВФ для вирощування різних культур, обов'язковим елементом пропозицій корейських стартапів є навчання та постійні тренінги персоналу для роботи з новими технологіями, що дозволяє отримати працюючим високу кваліфікацію.

Загалом, вертикальне землеробство набирає обертів, особливо в регіонах з обмеженим землекористуванням, а рівень інвестицій з кожним роком збільшується. Відділ впровадження наукових розробок та технічного забезпечення бібліотечних процесів ННСГБ НААН і надалі планує розширяти географію спілкування зі стартапами аграрного спрямування різних країн, що дозволить надавати актуальну інформацію для користувачів бібліотеки та широкого загалу зацікавлених.

 

Підготував: Бородін С.В., к.т.н., завідувач відділу впровадження наукових розробок та технічного забезпечення бібліотечних процесів ННСГБ НААН ( s.v.borodin@gmail.com )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия