Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

15 лютого 2021 року відбувся міжнародний вебінар "Переваги використання постійних ідентифікаторів для українських науковців та організацій», що проводився Crossref, ORCID та Державною науково-технічною бібліотекою України" – за підтримки Міністерства освіти та науки України. На ньому обговорювались питання про важливість використання постійних ідентифікаторів, зокрема ORCID IDs та Crossref DOIs, для ідентифікації авторів, поєднання та покращення відшукуваності їхнього наукового доробку. Також мова йшла про переваги використання установами відкритих інструментів, які пропонують ORCID та Crossref для покращення дослідницької інфраструктури в Україні. Від ННСГБ НААН участь взяла Коломієць Н. Д.

Доповідь «Переваги використання ORCID IDs для індивідуальних дослідників та установ» презентувала Габріела Мехеяс (ORCID).

 

Доповідь «Переваги використання Crossref DOIs та відкритих метаданих» - Рейчел Ламмі (Crossref).

 

Про «Роль постійних ідентифікаторів у науково-інформаційній системі: результати національного опитування» розповіли співробітники ДНТБ України Сабіна Аугунас та Сергій Жарінов.

 

Сергій Назаровець (ДНТБ України) презентував проект «URIS та національні дослідницько-інформаційні системи на базі постійних ідентифікаторів», який був затверджений Рішенням колегії МОН від 13 лютого 2020 р. № 1/1-13 Про створення Національної електронної науково-інформаційної системи «URIS».

 

Наприкінці заходу було закликано про взаємну співпрацю та обмін інформацією науковців та дослідницьких організацій України з ДНТБ, зокрема про необхідність наповнення власних профілів ORCID метаданими: відображення афіліації (назви) установи, внесення публікацій та періодичного оновлення інформації.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия