Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

У циклі вебінарів з наукометрії, проведених 29.03.–2.04.2021 р. науково-навчальним центром компанії «Наукові Публікації – Publ.Science», взяла участь провідний науковий співробітник відділу документного забезпечення та збереження ННСГБ НААН, к. с.-г. н., с.н.с. Н.Д. Коломієць. Мета вебінарів – забезпечення вчених інформацією про головні аспекти написання успішних наукових статей та актуальні зміни, що відбуваються у цій сфері.

Актуальність вебінару «Базис наукометрії. Що? Кому? Навіщо?» полягала в ознайомленні учасників з мотивами виникнення наукометрії, з різними міжнародними базами даних та платформами, причинами необхідності публікацій у Scopus і Web of Science, міжнародними рейтингами ЗВО та НДУ, розвитком наукометрії в Україні, українськими журналами у Scopus і Web of Science.

 

Слухачі вебінару «Головні метрики сучасної науки» дізнались про основні наукометричні показники для видань і для вчених (кількість публікацій, цитування та h-індекс), показники ранжування видань у Scopus (квартиль, процентиль по Site Score, Site Score, SNIP) і Web of Science (квартиль, Impact-factor, Eigenfactor).

Наступний вебінар «Основи Scopus. Проблематика самостійної публікації» ознайомив з основними правилами роботи з базою даних Scopus, а саме: пошук документів, авторів та організацій; ранжування журналів, їх показники та способи штучного підвищення показників; поради як правильно обирати журнали для публікацій, про недобросовісні видання та журнали-клони. На четвертому вебінарі «Основи Web of Science. Проблематика самостійної публікації» було продемонстровано новий інтерфейс платформи та правила пошуку у ньому, основні індекси: для книг (BkCI), матеріалів конференцій (CPCI), хімічні індекси (IC ТА CCR) та для журналів (SCIE, SSIE, AHCI, ESCI); основні метрики журналів. Дізнались як проводити пошук журналів та їх метрик у Master Journal List та InCites Journal Citation Reports, про бібліографічний менеджер ENDNOTE та платформу PUBLONS.

На вебінарі «Тонкощі наукового консалтингу. Як економити час під час публікації?» учасникам продемонстровано, типи публікацій, етапи публікаційного процесу, етапи написання статті та доопрацювання, плагіат та його види, академічний переклад та пруфрідинг, підбір потенційних журналів, процес рецензування, види рецензування, бізнес-моделі журналу (традиційна, відкритий доступ та гібридна), як розрізняти недобросовісні журнали.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия