Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

Всесвітній день книги та авторського права відзначається щорічно 23 квітня, починаючи з 1996 року. Уперше спробу пов'язати 23 квітня з книгами було зроблено 1923 року продавцем книг у Каталонії (Іспанія) . Початкова ідея належала валенсійському письменнику Вісенту Клавелу Андресу, який запропонував у такий спосіб вшановувати письменника Мігеля де Сервантеса, спочатку 7 жовтня, в день його народження, а потім — 23 квітня, у день його смерті. Всесвітній день книги та авторського права було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року (Резолюція № 3.18). Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження. Це найчудовіший винахід для обміну ідеями за межами людського простору та часу, а також найпотужніша сила викорінення бідності та мирного будівництва.

Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН запрошує відвідати тематичну книжкову виставку «Книга – культурне благо (до Всесвітнього дня книги і авторського права (ЮНЕСКО)», що розпочала функціонувати у читальній залі № 1. На виставці представлено близько 25 видань.

 

Деякі видання з виставки:

1. Шифр: 523518. Тимошик М. С. Книга для автора, редактора, видавця: практичний посібник. Київ: Науково-видавничий центр «Наша культура і наука», 2005. 560 с.

Це видання де в популярній формі комплексно висвітлюються найголовніші питання, що охоплюють усі процеси творення, редакційно-видавничої підготовки, поліграфічного виконання та реалізації різних видів видань.

 

2. Шифр: 526139. Собко В. Г. Стежинами Червоної книги. 2-е вид., доповнене Київ: Урожай, 2007. 280 с.

У підручнику розповідається про рідкісні та зникаючі види рослин, їхнє важливе народногосподарське значення.

 

3. Шифр: 513428. Люзняк М. М. Українська науково-популярна книга кінця ХІХ - почату ХХ ст. як соціокультурний феномен: З історії виникнення та становлення: монографія. Львів: ЛДКФ «Атлас», 2000. 376 с.

У монографії досліджено витоки виникнення й становлення української науково-популярної книги як історичного поступу та одного з видів літератури, що в умовах цензурних утисків та переслідувань засобом вироблення та матеріалізації відповідних жанрів зумів стати провідним у формуванні національної свідомості та політичного мислення українського народу.

 

Ці та інші видання можна переглянути, завітавши упродовж двох тижнів до читальної зали № 1 Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України або замовивши пізніше з основного книгосховища.

Адреса, телефони, як дістатися: http://dnsgb.com.ua/adresa.html

Режим роботи: з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00.

Будемо раді Вас бачити!

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия