Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

Цими травневими днями ми відзначаємо 76-у річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цей день водночас поєднав скорботу й радість. Нам ніколи не змінити історії, але саме ми маємо змогу писати нову... Історію без страху... З року в рік цього дня ми схиляємо голови у шані полеглим у великій боротьбі за свободу і мирне небо над усім світом.

З нагоди відзначення дати запрошуємо відвідати тематичну книжкову виставку «День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні», що розпочала функціонувати у читальній залі №1.

На виставці представлено матеріали наукових конференцій, дискусій, архівні матеріали, історичні нариси, праці сучасної історіографії.

Деякі видання з виставки:

1. Шифр: 1639-С. А Айсфельд, І Вєтров, Т. Вінцковський, В.Гінда, О.Гончаренко Україна в Другій світовій війні: погляд з ХХІ ст. Історичні нариси у двох книгах. Книга перша. Київ., Наукова думка. 2011.731 с.

У виданні висвітлюється широке коло питань одного з найбільш драматичних періодів історії України – періоду Другої світової війни. На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел, більшість яких вперше вводиться до наукового обігу, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних методів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької окупаційної влади, становище військовополонених, стану радянської економіки в роки війни та у відбудовний період, демографічні втрати українського народу в роки війни.

 

2. Шифр: 518880 Кучер В.І., Гриневич В.А., Коваль В.С. Політична історія України ХХ століття. Україна у другій світовій війні. Т.4. Київ. Видавництво”Генеза”. 2003. 581 с.

Четвертий том наукового видання охоплює період Другої світової війни. Спираючись на унікальний архівний матеріал, праці сучасної історіографії, автори прагнуть переосмислити питання про роль і місце України в контексті передвоєнного партнерства, а згодом воєнного протистояння двох диктатур, висвітлено внесок українців у розгром нацизму, вузлові моменти розвитку партизанського руху, боротьби ОУН і УПА, політичні наслідки протистояння двох тоталітарних систем.

 

3. Шифр: 1409-С. Україна і український народ у Другій світовій війні. Дискусії Вип.3. Київ. Видавництво імені Олени Теліги. 2009.84с.

Збірник містить запис дискусій щодо участі України і українського народу в Другій світовій війні , проведених на засіданнях трьох “круглих столів” за ініціативою Українського інституту національної пам”яті. Гарячі дискусії викликало питання визначення історичних та правових підстав визнання України суб’єктом Антигітлерівської коаліції, порушуються питання про наслідки Другої світової війни, розкриваються проблеми людських і матеріальних втрат України, формування національної пам’яті про Другу світову війну.

 

Ці та інші видання можна переглянути, завітавши упродовж двох тижнів до читальної зали № 1 Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України або замовивши пізніше з основного книгосховища.

Адреса, телефони, як дістатися: http://dnsgb.com.ua/adresa.html

Режим роботи: з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00.

Будемо раді Вас бачити!

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия