Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

Те, що клімат планети змінюється і які глобальні наслідки цього нас очікують - не викликає сумнівів. Як можемо цьому протидіяти? Як вберегти планету від катастроф? Як ці зміни впливатимуть на сільське господарство? На ці питання і багато інших, пов’язаних із змінами клімату, можна отримати відповіді, ознайомившись із матеріалами, представленими на тематичній книжковій виставці «Глобальна зміна клімату – одна з найгостріших проблем, яка стоїть перед людством», що розпочала функціонувати у читальній залі № 1.

На виставці представлено близько 20 видань – монографії, довідники, методичні рекомендації, періодичні видання, у яких висвітлюються питання глобальної зміни клімату – однієї з найгостріших проблем, які стоять перед людством.

Деякі видання з виставки:

1. Шифр: 549273. Кліматогенні зміни рослинного світу Українських Карпат. Я. П. Дідух, І. І. Чорней, В. В. Буджак [та ін.]; М-во освіти і науки України, НАН України, Ін-т ботаніки ім. М. Г. Холодного, Чернівецький національний ун-т ім. Ю. Федьковича. Чернівці: «Друк Арт», 2016. 280 с.

Проаналізовано показники клімату Українських Карпат та його гідротермічні особливості. Висвітлено екологічні проблеми регіону, теоретичні підходи до прогнозування поведінки екосистем та їх складових під впливом змін довкілля. Дано оцінку реакції рідкісних і адвентивних видів на кліматичні зміни, проведено аналіз фітоінвазії.

 

2. Шифр: 524636. Волошин Д. В. Економіко-екологічні аспекти запобігання небезпечним змінам клімату (методологія, завдання, механізми) / Д. В. Волошин; Наук. ред.: В. М. Степанов; НАН України, Ін-т проблем ринку та економіко-екологічних досліджень. Київ: Наукова думка, 2005. 280 с.

Досліджуються методологічні і прикладні основи розробки системи економіки-екологічних механізмів запобігання негативним наслідкам глобальної зміни клімату. Проблеми трансформації клімату проаналізовано в контексті системних програмних дій національного і міжнародного рівнів.

 

3. Шифр: 546972. Кліматичні зміни та їх вплив на сфери економіки України / С. М. Степаненко, А. М. Польовий, Н. С. Лобода; ред.: С. М. Степаненко, А. М. Польовий; М-во освіти і науки, Одеський державний екологічний ун-т. Одеса: ТЕС, 2015. 520 с.

В монографії розглядаються зміни клімату в зв’язку з глобальним потеплінням та їх вплив на ефективність сфери економіки України до 2050 року. Досліджено очікувані зміни режиму опадів та температури повітря на території України, режим виникнення посушливих явищ, вплив підвищених температур на життєдіяльність людини.

 

Ці та інші видання можна переглянути, завітавши упродовж двох тижнів до читальної зали № 1 Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України або замовивши пізніше з основного книгосховища.

Адреса, телефони, як дістатися: http://dnsgb.com.ua/adresa.html

Режим роботи: з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00.

Будемо раді Вас бачити!

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия