Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

15 червня 2021 року Національну наукову сільськогосподарську бібліотеку НААН з офіційним візитом відвідали: депутат Сейму Латвії Х, ХІ, ХІІ та ХІІІ скликань, міністр землеробства Латвії (2009–2011 та 2014–2018 років), почесний академік АН Латвії, іноземний член НААН України Яніс Дуклавс, Надзвичайний та повноважний посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс, економічний аташе Посольства Латвії в Україні Айнарс Мезуліс, другий секретар Посольства Латвії в Україні Едвін Северс.

 

Приїхавши в бібліотеку, пан Я. Дуклавс, насамперед, відвідав меморіальну дошку, встановлену на честь першого директора бібліотеки, на той час бібліотеки Генерального секретаріату земельних справ Української Центральної Ради, латвійцю за національністю Іоганну-Генріху Коху (18.01.1881–9.04.1948) й відкриту нещодавно за участі Голови Сейму Латвійської Республіки Інари Мурнієце та інших високоповажних гостей.

 

Вельмишановні гості були ознайомлені з історіє бібліотеки,

 

її діяльністю, напрацюваннями;

 

бібліотечними фондами, серед яких колекції рідкісних та цінних видань сільськогосподарської тематики, що вийшли друком у ХІХ ст. і занесені до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання;

 

книжковими виставками, на яких співробітники продемонстрували латвійські видання, що відображають еволюційний поступ аграрної науки, освіти, техніки. Їх у фондах нараховується понад 300 видань, найстаріші книги датовані 1888 роком. Це зокрема: «Гутер Ф. Н. Таблицы переведения русских весов, мер и монет: руководство для сравнения весовых, меровых и монетных отношений европейских и внеевропейских государств с русскими. Рига, 1888. – 68 с.» і «Штегман И. А. Практическое руководство к культуре роз. Рига: Типография Мюллера, 1888. – 100 с.

 

Ознайомився з роботою лабораторії оцифрування наукових фондів.

 

Були обговорені питання подальшого розширення міжнародного співробітництва між ґалузевими науково-освітніми інституціями України і Латвії щодо взаємного бачення розвитку аграрної науки й підвищення ефективності наукового забезпечення сільського господарства, документообмін (включаючи інформаційні ресурси) та спільні наукові дослідження. У цьому контексті на пам’ять пану Я. Дуклавсу директор бібліотеки, академік В. Вергунов подарував унікальні видання про визначну роль сільського господарства як гаранта продовольчої безпеки, що підготовлені у бібліотеці за авторством Падалки С.С., Кириленка І.Г., Вергунова В.А. Аграрна історія України: навч. посіб. для студ. навч. закл. проф. та фах. освіти: у 3 ч. – К.: Аграр.наука, 2019. – Ч.1: Від найдавніших часів до початку ХХ Століття – 332 с., Ч.2: Радянська доба (1917–1991 рр) – 458 с., Ч.3: Період незалежності (1991–2018 рр.) – 372 с. у 3-х частинах та книгу «Чорнозем і українська історія: нарис від давнини до сьогодення» за тими є авторами: С.С Падалка, І.Г. Кириленко, В.А. Вергунов (Київ: Аграрна наука, 2020. 552 с.).

Пан Я. Дуклавс виступив з цікавою доповіддю перед колективом бібліотеки, де розповів про стратегію розвитку сільського господарства, зокрема управління земельними ресурсами у Латвійській Республіці.

 

Під час візиту до бібліотеки пану Я. Дуклавсу в.о. Президента НААН, академіком НААН Юрієм Лупенко було вручено диплом іноземного члена НААН.

 

Ця інформація увічнена на спеціальному стенді у читальній залі установи, де вписані всі академіки, члени-кореспонденти, іноземні і почесні члени Національної академії аграрних наук України за час її існування.

 

Свої враження від відвідування поважний гість залишив у «Книзі відгуків ННСГБ НААН».

 

Згідно розробленої нами програми перебування, делегація Латвійської Республіки відвідала Інститут водних проблем і меліорації НААН, в якому, завдячуючи директорові, академіку М.І. Ромащенку та заступнику директора М.В. Яцюку відбулося обговорення актуальних питань щодо змін клімату в Україні й світу та розробленої в установі водної стратегії,

 

й Національний університет біоресурсів і природокористування України, де відбулися зустрічі з в.о. ректора, професором Вадимом Ткачуком та директором навчально-наукового Інституту лісового і садово-паркового господарства, членом-кореспондентом НААН Петром Лакидою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия