Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

180 років із часу виходу в світ часопису «Журнал сельского хозяйства и овцеводства» (1841-1850)

Щомісячне періодичне видання «Журнал сельского хозяйства и овцеводства» видавався від Імператорського Московського товариства сільського господарства в 1841-1850 рр.; з 1851 по 1862 р. був перейменований у «Сільське господарство». Засновником та редактором видання до 1858 року був Степан Олексійович Маслов – дійсний статський радник, російський діяч сільського господарства, агроном і письменник.

 

Журнал присвячений питанням землеробства й скотарства. Кожен номер включає в себе два розділи: сільське господарство та вівчарство. Перший розділ вміщує матеріали за результатами дослідів і спостережень в різних галузях сільськогосподарського виробництва: рослинництва, лісівництва, шовківництва, бджільництва, цукрової промисловості, сільськогосподарського машинобудування, тощо. До розділу «Вівчарство» входять статті з розведення, утримання, годівлі овець у різних губерніях та торгівлі шерстю й продукцією з шерсті. На сторінках часопису можна знайти інформацію про сільське господарство в зарубіжних країнах, про проблеми сільськогосподарського навчання, протоколи засідань і звіти Імператорського московського товариства.

 

«Журнал сельского хозяйства и овцеводства» співпрацював із такими діячами сільськогосподарської науки та авторами як: Г. Аннєнков, П. Арцибашев, Г. Белл, М. Байков, М. Бунін, В. Боборикін, І. Вількінс, Г. Векерлін, Є. Вишеславцев, М. Геденштром, М. Домбаль, М. Давидовський, Г. Ельснер, І. Єршов, В. Зегер, В. Крубер, М. Котляревський, Д. Кандиба, К. Кузін, О. Ковалевський, С. Ларіонов, Ф. Лисевич, П. Махов, С. Маслов, І. Оксенбауер, Д. Плінінгер, П. Прокопович, М. Рауфнер, Г. Ребров, Г. Соколов, І. Шульц, І. Шумаков, Я. Юдицький та багато інших.

 

Для ознайомлення з виставкою, присвяченою 180-річчю виходу в світ «Журналу сельского хозяйства и овцеводства», майже всі номери якого зберігаються у «Фонді видань, випущених у ХІХ столітті з сільськогосподарської тематики ННСГБ НААН», запрошуємо всіх бажаючих завітати до читальної зали № 2 (кім. № 19) Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН.

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия