Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

12.08.2021 р. нашу бібліотеку відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каімо Кууск, який ознайомився з «Фондом видань, випущених у ХІХ столітті з сільськогосподарської тематики ННСГБ НААН» віднесених до категорії національного надбання (Постанова Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2009 р. № 1038-р).

 

Поважний гість ознайомився також із діяльністю бібліотеки з питань формування власного інформаційного ресурсу через лабораторію оцифрування,

 

а також спеціально підготовленої експозиції естонських видань (45 примірників, найстаріша датована 1886 р.), що зберігаються в фондах ННСГБ НААН.

Було досягнуто домовленості про всебічне сприяння з боку посольства в налагодженні книгообміну між нашими країнами, насамперед, агробіологічного спрямування, а також підготовці під його егідою бібліографічного покажчика «Естонська сільськогосподарська книга в фондах ННСГБ НААН та бібліотеках аграрних закладів вищої освіти України».

На останок директор ННСГБ НААН, академік НААН В.А. Вергунов подарував Високоповажному Послу для передачі в Національну бібліотеку Естонії підготовлені в нашій бібліотеці видання: Падалка С.С., Кириленко І.Г., Вергунов В. А. Аграрна історія України у 3- частинах. Частина 1. Від найдавніших часів до початку ХХ століття. К.: Аграрна наука, 2019. 332 с. Частина 2. Радянська доба (1917-1991 рр.). К. : Аграрна наука, 2019. 458 с. Частина 3. Період незалежності (1991-2018 рр.). К. : Аграрна наука, 2019. 372 с.; Падалка С.С., Кириленко І.Г., Вергунов В.А. Чорнозем і українська історія: нарис від давнини до сьогодення. Київ: Аграрна наука, 2020. 552 с. та ін.

 

Також ННСГБ НААН відвідали перший заступник міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс.

 

Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс урочисто вручив Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці НААН дар, підготовлений Академічною бібліотекою Латвійського Університету23 латвійських наукових видань англійською та латиською мовою. Мета книжкового дару – популяризувати інформацію про Латвію, її історію, науку, політику та культуру. Книги надані у співпраці з видавництвами Латвії.

Особливий дар – важлива для науки і навчального процесу книга, автором якої є один з основоположників молекулярної біології в Латвії, професор Латвійського Університету Dr. habil. biol. Паул Пумпенс «Single-stranded RNA phages. From molecular biology to nanotechnology» (2020), видана в США у видавництві «CRS Press».

Серед інших видань, інтерес представляє двотомник академічних публікацій «Latvia and latvians» (R., 2018). Це збірка академічних публікацій в двох томах, авторами яких є 49 провідних вчених з гуманітарної і соціальної області. У цій роботі представлена об’ємна і аналітична інформація про Латвію, як державу, і про латишів як про етнос сучасності та історії. Збірник академічних публікацій – це подарунок до сторіччя Латвії.

Stradiņš, J. Zinātnes un augstskolu sākotne Latvijā, R., 2012. У книзі академіка Яніса Страдиньша «Становлення науки і вищої школи в Латвії» розглядається початковий етап розвитку науки на території нинішньої Республіки Латвії з початку німецької інвазії (XIII в.) До заснування першого вищого училища (технічного університету) – Ризького Політехнічного училища (Ризького політехнікуму) в 1862 році.

Meklējiet rakstos! Misiņa bibliotēkai un Kārlim Eglem - 130. R., 2018. Збірник статей «Вивчіть в листах! Бібліотеці місин і Карлісу Егле – 130», присвячений бібліотеці місин, видатним особистостям її засновника Яніса місин і його наступника Карліс Егле. Використовуючи як історичні факти і підтвердження розвитку міжкультурного діалогу, так і класичний бібліотечний підхід і міждисциплінарні укладення, 16 авторів пропонують читачеві ознайомитися з найбільш значущим і об'ємним сховищем книг Латвії – бібліотекою місин, її видатним особистостями, історією створення, колекціями і культурними цінностями.

 

Директор ННСГБ НААН, академік НААН В.А. Вергунов, у свою чергу, теж передав до Академічної бібліотеки Латвійського Університету монографії істориків науки нашої установи (26 книг), що репрезентують історію розвитку сільського господарства та головне – еволюцію галузевої наукової думки та організаційних основ різних складових сільськогосподарської дослідної справи в Україні з широким персоніфікованим наповненням. Зокрема, Падалка С.С., Кириленко І.Г., Вергунов В.А. Чорнозем і українська історія: нарис від давнини до сьогодення. Київ: Аграрна наука, 2020. 552 с.

 

Як жест доброї волі, Віктор Анатолійович подарував Республіці Латвії виготовлену на власні кошти мармурову меморіальну дошку, присвячену першому директору нашої бібліотеки латишу Й.Г. Коху (1881–дата смерті не встановлена) для офіційного встановлення на його батьківщині.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия