Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

Ріпак – красива, духм’яна, яскраво жовтого кольору однорічна трав’яниста рослина; відноситься до родини капустяних і є другою за важливістю олійною культурою у світі, поступаючись лише сої. За науковими джерелами, ріпак з’явився внаслідок випадкового схрещування капусти дикої (brassica oleracea var. Sabellica) та турнепсу (brassica rapa l., var. Rapa (l.) Thell.). Це стратегічна культура для виробництва олії, яка використовується у харчовій промисловості, а за своїми властивостями складає конкуренцію навіть оливковій. Ріпакова олія може бути сировиною для виробництва біодизеля, мастил, пластику, застосовується у лакофарбовій промисловості. З ріпаку також виділяють два види смол, які використовуються у виробництві чорнил для поліграфії. Ця культура, окрім усього, є ще й одним із найкращих медоносів, оскільки період цвітіння триває понад 30 днів, і з одного гектара ріпаку можна отримати до 100 кг меду.

Відповіді на запитання щодо агротехнологічних основ вирощування ріпаку, організації і технології збирання тощо - можна отримати, ознайомившись з документами, представленими на тематичній книжковій виставці «Агротехніка вирощування ріпаку», що функціонує у читальній залі № 1 бібліотеки.

Запрошуємо до перегляду!

 

На виставці представлено близько 35 видань – монографії, навчальні посібники, матеріали наукових конференцій, автореферати, рекомендації у яких висвітлюються питання агротехнологічних основ вирощування ріпаку в умовах України.

Деякі видання з виставки:

1. Шифр: 535475. Інноваційні ресурсозберігаючі технології вирощування ріпаку: наук. вид. / Д. І. Мазоренко, Г. Є. Мазнєв, Л. М. Тіщенко [та ін]; за ред. Д. І. Мазоренка, Г. Є. Мазнєва. Харків: Майдан, 2008. 144 с.

В книзі наведені сучасні технології вирощування ріпаку, адаптовані до умов різного забезпечення сільськогосподарських підприємств ресурсами для здійснення виробничих процесів. Визначені показники нормативних виробничих витрат при реалізації запропонованих технологій.

 

2. Шифр: 552908. Організація і технологія збирання ранніх зернових і зернобобових культур та ріпаку в умовах 2019 року: практичні рекомендації / НААН України, Одеська державна с.-г. дослід. станція, Одеська обл. державна адміністрація. Одеса: ОДСДС НААН, 2019. 41 с.

Викладено особливості збирання ранніх зернових колосових, зернобобових культур та ріпаку, які забезпечують максимальний збір сільськогосподарської продукції зі збереження якості насіння при мінімізації витрат матеріальних та енергетичних ресурсів.

 

3. Шифр: 550589. Агротехнологічні основи вирощування насіння ріпаку озимого в умовах Західного Лісостепу України: монографія / І. С. Волощук, О. П. Волощук, Р. Ю. Роп [та ін.]; НААН України, Ін-т сіл. госп-ва Карпатського регіону. Львів: Сполом, 2017. 212 с.

Викладено результати наукових досліджень лабораторії насіннєзнавства Інституту сільського господарства Карпатського регіону з питань технології вирощування ріпаку озимого насіння в умовах Західного Лісостепу України.

 

 

Ці та інші видання можна переглянути, завітавши упродовж двох тижнів до читальної зали № 1 Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України або замовивши пізніше з основного книгосховища.

Адреса, телефони, як дістатися: http://dnsgb.com.ua/adresa.html

Режим роботи: з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00.

Будемо раді Вас бачити!

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия