Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН запрошує відвідати тематичну книжкову виставку «Коноплярство вчора, сьогодні і завтра», що розпочала функціонувати у читальній залі № 1.

 

На виставці представлено близько 25 видань – монографії, навчальні посібники, матеріали наукових конференцій, рекомендації, у яких висвітлюються питання технологій вирощування та переробки конопель, рекомендації для селекційної практики, виділено напрямки подальших досліджень, подано конкретні пропозиції по використанню коноплі в харчовій, будівельній, текстильній, целюлозно-паперовій, фармацевтично-косметичній галузях , представлено Каталог української колекції конопель.

 

Деякі видання з виставки:

1. Шифр: 513179. Коноплярство в Україні : Історичні аспекти розвитку. Погляд у минуле. Проблеми сьогодення. Перспективи: монографія / В.А. Вергунов, С.Б. Скорченко; Укр. акад. аграр. наук, Центр. наук. с.-г. б-ка. Київ: Нора-Прінт, 2002. 154 с.

У монографії відображено основні етапи розвитку коноплярства та наукових досліджень цієї культури в Україні, починаючи з 1917 до кінця 1996 року. Проведено історично-науковий аналіз становлення коноплярства як сільськогосподарської галузі АПК.

 

2. Шифр: 548699.Мигаль М.Д. Біологія формування насіннєвої продуктивності конопель. Суми. «Видавничий будинок «Еллада», 2015. 233 с.

В монографії узагальнено результати досліджень з питань біології формування насіннєвої продуктивності конопель. Окремий розділ присвячений новому напряму досліджень, який розкриває вплив елементів структури рослин на насіннєву продуктивність. В книзі викладено дані про ступінь мінливості ознаки насіннєвої продуктивності і кореляційний зв'язок її з іншими біологічними і господарсько-цінними ознаками. Проаналізовано закономірності взаємозв’язку маси насіння з рослини і вмісту волокна в стеблі як основних показників селекційних сортів, що забезпечують рівень урожайності коноплепродукції.

 

3. Шифр:546921. Вировец В.Г. Селекция ненаркотической посевной конопли. Суми. «Видавничий будинок «Еллада», 2015. 330с

В монографії представлені висновки тривалої селекції коноплі по створенню високопродуктивних дводомних і однодомних сортів. На прикладі багаторічних дослідів вперше в світовій практиці продемонстрована велика роль відбору і інших методів селекції в елімінації наркотичних властивостей і підвищенні продуктивності сучасних сортів посівної коноплі, завдяки яким вдалося зберегти популярність прадавньої волокнистої культури.

 

4. Шифр: 529105. Вировець В.Г. Кириченко Г.І. Лайко І.М. Щербань І.І. Каталог української колекції конопель(Cannabis sativa L.) Випуск 3. Суми, ПП «Нота бене», 2007.21с.

В каталозі наведена характеристика зразків за комплексом морфологічних, біологічних і технологічних ознак. Вивчення Національної колекції конопель проводили за методиками Всеросійського інституту рослинництва ім. М.І. Вавилова РААН. Вивчення зразків і сортів різного географічного і селекційного походження є важливим для розвитку коноплярства, тому даний каталог незаперечно займе важливе місце на книжковій полиці науковців, студентів, дослідників в цій галузі.

 

Ці та інші видання можна переглянути, завітавши упродовж двох тижнів до читальної зали № 1 Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України або замовивши пізніше з основного книгосховища.

Адреса, телефони, як дістатися: http://dnsgb.com.ua/adresa.html

Режим роботи: з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00.

Будемо раді Вас бачити!

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия