Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

8 жовтня 2021 р. в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН відбулося урочисте засідання, присвячене 140-річчю від дня народження видатної особистості, вченого в галузі сільськогосподарської дослідної справи – Мойсея Михайловича Вольфа (1880–1933), уродженця м. Шклов (Республіка Білорусь), єврея за національністю.

Засідання було ініційоване ННСГБ НААН через звернення до Президента НААН з офіційним листом № 201 від 31.03.2021, враховуючи вагомий внесок вченого у розвиток Харківської селекційної, а потім – обласної сільськогосподарської дослідної станції, що стала предтечею Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва. Варто відзначити, що у минулому році, відповідно до Постанови Верховної Ради України від 3 грудня 2019 року № 325-IX «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році», 140-річчя від дня народження відомого вченого-аграрія відзначалося на державному рівні.

 

Участь у заході, як ініціатор і головний доповідач, взяв директор бібліотеки, академік-секретар Відділення наукового забезпечення інноваційного розвитку НААН, академік В.А. Вергунов. Його фундаментальна доповідь «ВОЛЬФ Моїсей Михайлович (1880–1933): відомий вчений-аграрій, державний діяч і один із організаторів сільськогосподарської дослідної справи» стверджувально висвітлювала видатний внесок вченого через доробок в становлення та розвиток сільськогосподарської дослідної справи в Україні як ґалузі знань, так і, особливо, як організації й, зокрема, нинішнього Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН.

 

На історичній будівлі Інституту, де колись безпосередньо працював М.М. Вольф, як увічнення пам’яті про нього, урочисто було відкрито меморіальну дошку .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия