Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН
презентує тематичну книжкову виставку
«День захисника України та День українського козацтва»,
що розпочала діяти в читальній залі № 1.

 

14 жовтня - визначна дата, яка символізує багаті і славні традиції українського народу, уособлює мужність, героїзм, незламність національного духу оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її багатовікової історії. На виставці , присвяченій цьому дню, представлено близько 20 видань: історичні збірники, матеріали наукових конференцій, аналітичні статті, хрестоматія–посібник, фотолітописи, навчальні посібники, художньо-документальні книги, публіцистика.

Деякі видання з виставки:

 

1. Шифр: 485993. Д.І. Яворницький Історія запорізьких козаків (1686-1734). Т. 3. Київ: Наукова думка, 1991. 557с.

Третій том охоплює складний і драматичний період в історії Запорізької Січі. В ньому висвітлюється участь запорожців у російсько-турецькій війні та у народній війні в Україні проти вторгнення шведської армії. Розповідається про перехід частини запорожців на бік Карла ХІІ, розгром російським військом Запорозької Січі й відступ маси запорожців в межі Кримського ханства, життя і побут запорожців, повернення в Україну і заснування в урочищі Базавлук над Дніпром Нової Січі.

 

 

 

 

2. Шифр: 549544. Олександр Середюк. Україна. Хроніка подій: від Майдану до АТО. Київ: Видавництво ФОП Стебеляк, 2015. 339с.

Сердюк Олександр Миколайович - відомий на Волині історик і краєзнавець, письменник, доктор філософії, засновник та директор Музею історії сільського господарства Волині – скансену і молодіжної організації «Школа козацького гарту», вчитель Бойового Гопака. Його нова книга – це збірник гострих публіцистичних статей, які межуються з патріотичними віршами.

 

 

 

 

3. Шифр:1128-С. Бєлашов В.І. Гетьманщина мовою документів і матеріалів другої половини ХVII-XVIII ст. Збірник документів і матеріалів. Хрестоматія-посібник. Глухів: РВВ ГДПУ, 2006. 184с.

Збірник нараховує до 120 документів і матеріалів, більшість з яких в радянській історіографії майже або ж ніколи не використовувалась. Серед них гетьманські універсали, договірні статті українських гетьманів з російськими царями, царські укази, матеріали, які дають уяву про державне управління і суд, форми боротьби за збереження української автономії, внутрішню структур українського козацтва,узагальнюючі дані Румянцевської ревізії про кількість виборних козаків, козаків-підпомічників.

 

 

Ці та інші видання можна переглянути, завітавши упродовж двох тижнів до читальної зали № 1 Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України або замовивши пізніше з основного книгосховища.

Адреса, телефони, як дістатися: http://dnsgb.com.ua/adresa.html

Режим роботи: з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00.

Будемо раді Вас бачити!

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия