Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН презентує тематичну книжкову виставку «Плекаймо нашу мову українську» (До Дня української писемності та мови), що розпочала діяти в читальній залі № 1.

Це свято відзначається щороку 9 листопада, в день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Сучасна українська мова містить приблизно 256 тисяч слів. Наша мова є однією з найбільш вокальних та милозвучних мов світу, а все через велику кількість фонем — 48. Перша згадка про українські слова датована 448 роком. Візантійський історик Пріск Панійський, перебуваючи у таборі вождя гунів Аттіли на території сучасної України, записав у своєму нотатнику слова "мед" і "страва".

На виставці представлено 35 видань: збірники, наукові праці, навчальні посібники, методичні рекомендації, словники-довідники.

 

Деякі видання з виставки:

 

1. Шифр: 522287. Українська мова у ХХ сторіччі: Історія лінгвоциту. Документи і матеріали. Упорядник Л.Масенко. Київ. Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2005.399с.

У збірнику вміщено документи і матеріали,які стосуються мовної політики радянського керівництва в Україні та проливають світло на втручання у внутрішній розвиток української мов. Розкривається специфіка лексикографічної, термінологічної й правописної практик, метою яких, починаючи з 30-х років, було вилучення питомих рис української лексики, фразеології і навіть деяких словотвірних та граматичних форм і заміна їх кальками з російської мови. На базі корпусу матеріалів укладено реєстр репресованої лексики.

 

 

 

2. Шифр: 464-С. Іван Огієнко (Митрополит Іларіон). Історія Української літературної мови. Київ. НВЦ «Наша культура і наука» 2004, 434с.

Це одна з етапних праць ученого, яка за радянських часів вважалася особливо крамольною. В історичному розрізі автор показав тернистий шлях, який пройшла українська мова в умовах століть заборон, утисків і обмежень. Водночас переконливо з’ясовується, яких негативних наслідків завдали процесові творення літературної мови репресії цензурних відомств царської Росії та політика партійно - більшовицького терору.

 

 

 

 

 

3. Шифр: 535091. Тетяна Кравченко, Наталія Шарата. Українська мова за професійним спрямуванням: термінологія економіки АПК. Навчальний посібник. Миколаїв. Видавництво МДАУ, 2011.262с.

Посібник покликаний сформулювати поняття економічної термінології та складність її поняттєвої системи;обґрунтувати окремішність терміносистеми економіки АПК та інтегрований характер її логіко-поняттєвого апарату; з’ясувати джерела поповнення цієї галузевої економічної термінології.

 

 

Ці та інші видання можна переглянути, завітавши упродовж двох тижнів до читальної зали № 1 Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України або замовивши пізніше з основного книгосховища.

Адреса, телефони, як дістатися: http://dnsgb.com.ua/adresa.html

Режим роботи: з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00.

Будемо раді Вас бачити!

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия