Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

205 років від дня народження видатного ботаніка,
професора Рего Едуарда Федоровича (1816-1892)

Рего Едуард Федорович – професор ботаніки, селекціонер, статський радник. Народився в 1816 р. в Курляндії у м. Фрауенбург у родині лютеран. З 1840 по 1844 роки навчався в Дерптському університеті на факультеті фармакології. У 1845 р. був зарахований ад’юнкт-професором з ботаніки до Гори-Горецької землеробської школи. Під керівництвом Рего у 1847 р. був заснований дендрарій. З осені 1858 року при Гори-Горецькому землеробському інституті та місцевій навчальній фермі було відкрито насіннєве депо під завідуванням Е. Ф. Рего.

У 1840 р. архітектор-будівельник Горецького інституту Анжело Кампіоні спроектував ботанічний сад. Винесення проекту в натуру, формування колекцій та мальовничих паркових ландшафтів виконував ад’юнкт-професор Едуард Рего. Завдяки його старанням в ботсаду з’явилися унікальні колекції модрин, сосен, кедрів, ялиць, тополь, верб, бузків та інших рослин. Колекція включала близько 900 видів із різних еколого-географічних зон. Свої дослідження Едуард Федорович проводив також у плодовому саду біля свого маєтку в Коровчиному. Професор зробив спробу простежити походження плодоовочевих культур з дикорослих, визначив значення селекційного відбору. Крім того, вчений вперше спроектував та побудував теплиці з водяним опаленням та оригінальним розташуванням стелажів, що дозволяють рівномірно освітлювати рослини.

У «Фонді видань, випущених у XIX ст. з сільськогосподарської тематики ННСГБ НААН» є дві книги Е. Ф. Рего: «Практическое наставление к разведению огородных овощей, плодовых деревьев и ягодных кустов» (1854) та «Руководство к изучению садоводства и огородничества в трьох частинах» (1866). У першій частині описані загальні правила ведення садівництва та городництва, друга частина присвячена городництву, третя – виключно садівництву. У «Земледельческой газете» за 1856 рік опубліковані статті Рего про розведення ріпчастої цибулі, знищення бур’янів, розведення динь і кавунів на парових грядах, хвороби городніх рослин, квітництво. У «Записках Горыгорецкого земледельческого института» за 1952 р. вийшла фундаментальна стаття Рего про ураження та різні хвороби фруктових дерев, а також про способи їх лікування.

Для детальнішого ознайомлення з працями Е.Ф. Рего запрошуємо відвідати «Фонд видань, випущених у XIX ст. з сільськогосподарської тематики ННСГБ НААН» у читальному залі № 2.

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия