Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН презентує тематичну книжкову виставку до 115 роковин від дня народження вченого в галузі зрошуваного та осушуваного землеробства, кандидата сільськогосподарських наук, старшого наукового співробітника Пастушенка Василя Онуфрійовича (1907-1999), що розпочала діяти в читальній залі № 1.

Вчений опублікував понад 170 наукових праць, серед яких широко відома монографія «Сівозміни на Україні»,що витримала три видання. Він є співавтором монографії «Ерозія ґрунтів і боротьба з нею», ін. колективних монографій, видав 7 брошур і рекомендацій та понад 160 статей в журналах та збірниках.

До вашої уваги на виставці представлено книги, брошури, монографії, наукові статті, що опубліковані в профільних журналах.

 

Деякі видання з виставки:

1. Шифр: 591-К. В.О. Пастушенко. Сівозміни на Україні. Урожай. Київ. 1966.320с.

В книзі узагальнені результати багаторічних дослідів по вивченню раціональних сівозмін, а також виробничий досвід по освоєнню їх передовими господарствами. Автор подає наукові основи побудови польових, кормових, спеціальних і ґрунтозахисних сівозмін для кожної ґрунтово-кліматичної зони. Він розповідає про структуру посівних площ в цих зонах, розміщення найважливіших культур по кращих для них попередниках, подає аналізи продуктивності польових змін, примірні схеми чергування культур в сівозмінах для кожної зони. Приділено увагу смуговому вирощуванню культур на схилах, розповідається про шкоду від водної і вітрової ерозії.

 

 

2. Шифр: 190681. Ерозія ґрунтів і боротьба з нею. Монографія. О.С.Скородумов, В.О.Пастушенко, В.Н. Дунаєвський. УАСГН. Київ. 1961. 240с.

В монографії висвітлюється вплив клімату, рельєфу, властивостей ґрунтів і геологічних порід, а також рослинності на розвиток ерозійних процесів. Характеризуються змиті та намиті ґрунти , їх розмив та нанос, поширення ерозії на Україні. Описана система таких протиерозійних заходів, як організація території, ґрунтозахисні сівозміни, смугове вирощування сільськогосподарських культур на схилах, обробіток і удобрення еродованих ґрунтів, агролісомеліоративні насадження.

 

3. Шифр: 133867. В.О. Пастушенко. Правильные травопольные севообороты в колхозах Украинской ССР. КДУ ім. Т.Г. Шевченка. Київ. 1952. 32с.

В брошурі коротко викладені питання кращого розміщення основних сільськогосподарських культур в сівозмінах. Розглянуто введення травопільна система землеробства.

 

Ці та інші видання можна переглянути, завітавши упродовж двох тижнів до читальної зали № 1 Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України або замовивши пізніше з основного книгосховища.

Адреса, телефони, як дістатися: http://dnsgb.com.ua/adresa.html

Режим роботи: з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00.

Будемо раді Вас бачити!

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия