Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

110 років від дня народження ДЕЛЕМЕНЧУКА Миколи Ілліча (1912–1980) – вченого у галузі агрономії, агрохімії, біохімії та фізіології рослин, кандидата сільськогосподарських наук.

Народився 4 лютого 1912 р. в с. Крутеньке Голованівського району Кіровоградської області.

У 1932 р. закінчив Уманську агропрофшколу, працював старшим агрономом МТС в Алма-Атинській області.

У 1932–1937 рр. студент Харківського сільськогосподарського інституту, після закінчення якого деякий час працював агрономом групи ґрунтообробних знарядь Українського науково-дослідного інституту механізації і електрифікації. У 1938–1940 рр. – аспірант у професора М.А. Єгорова при кафедрі агрохімії Харківського сільськогосподарського інституту.

Із серпня 1941 р. по лютий 1946 р. М. І. Делеменчук перебував у діючій армії на фронті. Після демобілізації працював завідувачем лабораторії біохімії та фізіології рослин Уманського селекційного пункту ВНІЦ, а з вересня 1947 р. – асистентом, а потім доцентом кафедри агрохімії Уманського сільськогосподарського інституту. У 1947 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: «До вивчення причин негативного впливу суперфосфату на ріст і розвиток еспарцету». У 1948–1979 рр. М. І. Делеменчук завідує кафедрою агрохімії, а з березня 1952 р. по травень 1967 р. працює ректором Уманського сільськогосподарського інституту. У співдружності з Північнодонецьким хімкомбінатом досліджував дію хлористого амонію, карбамідно-формальдегідних добрив та вуглеаміакатів на ґрунт і рослини. На основі його досліджень розширено виробництво цих добрив на Північнодонецькому хімкомбінаті.

Помер у 1980 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия