Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН запрошує відвідати книжкову виставку, приурочену з нагоди 85-річчя від дня народження Кулика Михайла Федоровича – вченого в галузі тваринництва, годівлі тварин і технології заготівлі та використання кормів, доктора сільськогосподарських наук, професора, член-кореспондента НААН. Експозицію можна оглянути у читальній залі № 1.

 

Біографічна довідка. Народився 21 лютого 1937 р. у с. Деремезна Обухівського району Київської області.

У 1961 р. закінчив Українську сільськогосподарську академію (нині Національний університет біоресурсів і природокористування України) з присвоєнням кваліфікації вченого зоотехніка.

У 1964–1967 рр. – аспірант кафедри годівлі тварин Української сільськогосподарської академії; 1967–1971 рр. старший науковий співробітник; 1971–1975 рр. – завідувач відділу годівлі тварин і технології кормів науково-дослідного Інституту землеробства і тваринництва Західних областей УРСР; 1961-1964 рр. – завідувач відділу обласної держплемстанції Івано-Франківської області; 1975–1991 рр. – заступник директора з наукової роботи Українського науково-дослідного Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН; 1991 р. і по даний час – завідувач лабораторії технологій заготівлі кормів Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН.

У 1967 р. захистив кандидатську дисертацію, а у 1984 р. – докторську дисертацію на тему: «Физиологическое обоснование способов эффективного использования обьемистых кормов, зернофуража и новых синтетических добавок в кормлении сельскохозяйственных животных».

Основні напрями наукової діяльності – теоретичне і експериментальне обґрунтування розробки нових технологічних прийомів заготівлі силосу, сінажу, сіна і вологого зерна кукурудзи для підвищення поживності та продуктивної дії при використанні в годівлі тварин.

У 1994 р. присвоєне вчене звання професора, у 1995 р. – обрано членом-кореспондентом НААН Відділення зоотехнії. У 1997 р. удостоєно почесного звання – Заслужений діяч науки і техніки України. Автор 377 наукових праць, у тому числі 30 монографій, 4 посібники для ВУЗів, а також 122 патенти на корисну модель і в тому числі 4 патенти на винахід. Під його науковим керівництвом підготовлено та захистили дисертації 24 кандидати с.-г. наук і 2 доктори с.-г. наук.

М.Ф. Кулик – лауреат премії Кабінету Міністрів колишнього СРСР (1988) за розробку технології заготівлі вологого зерна і качанів кукурудзи та ефективного їх використання в годівлі тварин.

Деякі видання з виставки:

1. Шифр: 484944. Кулик, Михайло Федорович. Енерговіддача кормів різних технологій виробництва / М. Ф. Кулик, М. М. Пономаренко, М. Ф. Дудко. Київ: "Урожай", 1991. 208 с.

Описано критерій оцінки всіх технологічних процесів за балансом між сумарною кількістю витрат енергії на виробництво кормів і виходом її в продукції тваринництва.

 

2. Шифр: 550337. Оцінка у продукції молока кормів із різним умістом сирої клітковини і періоду перетравлення в кишечнику корів різної продуктивності: монографія / М.Ф. Кулик, О.І. Скоромна, В. П. Жуков [та ін.]. Вінниця: ФОП Рогальська І.О., 2017. 252 с.

У монографії узагальнені дані наукових основ оцінки поживності кормів та обґрунтування нових методів оцінки за продукцією молока.

 

3. Шифр: 551545. Нові принципи балансування мінерального живлення дійних корів: монографія / М. Ф. Кулик, В. П. Жуков, Т. О. Дідоренко [та ін.]; ред. М. Ф. Кулик. Вінниця: Рогальська І.О., 2018. 220 с.

У монографії узагальнені літературні дані балансування мінерального живлення дійних корів, а також результати власних досліджень норм потреби мінеральних елементів для дійних корів.

 

Ці та інші видання можна переглянути, завітавши упродовж двох тижнів до читальної зали № 1 Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України або замовивши пізніше з основного книгосховища.

Адреса, телефони, як дістатися: http://dnsgb.com.ua/adresa.html

Режим роботи: з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00.

Будемо раді Вас бачити!

 

 

 

 

 

сайт создан компанией web студия