Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

22 березня академічна спільнота відзначає 110 річницю від дня народження ДОЛІ Віктора Сидоровича (1912–1991), вченого у галузі селекції та насінництва цукрових буряків, доктора сільськогосподарських наук.

Народився 22 березня 1912 р. в м. Лохвиця Полтавської області. У 1938 р. вступив до Київського сільськогосподарського інституту, тут закінчив і аспірантуру. Працював агрономом МТС, старшим науковим співробітником Українського науково-дослідного інституту землеробства, Драбівського дослідного поля, директором експериментальної бази Інституту фізіології рослин та агрохімії АН УССР, а з 1956 р. і до виходу на пенсію – старшим науковим співробітником відділу насінництва Інституту цукрових буряків.

Свою наукову діяльність B.C. Доля присвятив дослідженню впливу широкого асортименту регуляторів росту фізіологічно активних речовин дефлімантів й десикантів на ріст, розвиток, продуктивність і якість врожаю цукрових буряків та їх насінників. За результатами досліджень найбільш ефективні з них рекомендовано вченим для широкого виробничого використання. Для них розроблено рекомендації щодо застосування: дози, терміни, способи залежно від умов зон бурякосіяння. Це сприяло підвищенню цукристості й урожайності фабричних цукрових буряків, поліпшенню зберігання маточних коренеплодів, збільшенню врожайності та якості насіння.

Велику роботу здійснено В.С. Долею з дослідження особливостей живлення маточних буряків та насінників. Це дало йому змогу розробити науково обґрунтовану систему удобрення у зонах буряківництва, яка широко впроваджувалася в країні. У 1969 р. В.С. Доля захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук.

Вчений опублікував 160 наукових праць з проблем насінництва цукрових буряків. Під його науковим керівництвом захищено 16 кандидатських та 2 докторські дисертаційні роботи.

Помер 9 листопада 1991 p., похований у м. Києві.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия