Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

Народився Володимир Володимирович 1907 р. в м. Запоріжжі в сім’ї службовців.

У 1925 р. вступив до Одеського сільськогосподарського інституту. Ще студентом проходив практику на Станції виноградарства і виноробства, керованої В.Є. Таїровим, де почав працювати після закінчення навчання в 1930 р.

На станції, реорганізованій у 1936 р. в Український науково-дослідний інститут виноградарства і виноробства ім. B.Є. Таїрова, розпочав пошук шляхів виведення високоякісних мільдьюстійких та філоксеростійких сортів винограду, розроблення і вдосконалення методів селекції.

У 1938-1941 рр. працював у Всесоюзному науково-дослідному інституті виноградарства і виноробства «Магарач», де продовжував інтенсивно займатись селекцією винограду. У 1939 р. захистив кандидатську дисертацію.

У 1941–1944 pp. – учасник Другої світової війни. Після поранення у звільненому Криму від німців у 1944 р. продовжував працювати завідувачем відділу селекції Інституту «Магарач», а в 1945 р. одночасно розпочав дослідження із клонової селекції винограду на філоксеростійкість у Кишинівському філіалі «Магарача». Упродовж 1950–1961 pp. В.В. Зотов працював завідувачем відділу протифілоксерних заходів на Всесоюзній протифілоксерній станції в м. Одесі. У 1961 р. очолив відділ імунітету, а в 1970-1981 рр. – відділ імунітету, фізіології та біохімії винограду Всесоюзний інститут виноградарства та виноробства ім. В.Є. Таїрова.

Під його керівництвом виконано глибокі дослідження із виявлення суті стійкості винограду проти філоксери, мільдью, сірої гнилі ягід. З використанням методів біохімії цитології, електронної мікроскопії обґрунтовано її фізіолого-біохімічні основи. У 1967 р. В.В. Зотову присуджено науковий ступінь доктора біологічних наук.

Вченим опубліковано близько 100 наукових праць з проблем селекції, агротехніки, біохімії імунітету, в яких відображено майже піввікову історію вітчизняного виноградарства. В.В. Зотов підготував 6 кандидатів біологічних наук.

Нагороджений знаком «Знатний виноградар-садовод УРСР», його ім’я занесено в «Книгу Пошани».

Помер у 1981 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия