Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

Народився у 1952 р. в селянській сім’ї в м. Звенигородка Черкаської області, де закінчив середню школу (1969). Після закінчення у 1977 р. Білоцерківського сільськогосподарського інституту за спеціальністю «Ветеринарія» за направленням працював ветеринарним лікарем у м. Сарни Рівненської області в районній ветеринарній станції (1977), а згодом – в Рівненській обласній станції по боротьбі з хворобами тварин (1977–1984): спочатку ветеринарним лікарем відділу санітарії, а потім (1978–1984) начальником протиепізоотичного загону по боротьбі з туберкульозом тварин.

У 1984-1987 рр. – аспірант за денною формою навчання кафедри епізоотології та інфекційних хвороб ветеринарного факультету Білоцерківського сільськогосподарського інституту. Працював молодшим (1988–1989) та науковим (1989–1992) співробітником лабораторії епізоотології Рівненської науково-дослідної ветеринарної станції. З 1992 р. працює у Дніпровському державному аграрно-економічному університеті на факультеті ветеринарної медицини: старшим викладачем, доцентом (1992–1994), з 1994 р. і понині – завідувачем кафедри епізоотології та інфекційних хвороб.

У 1988 р. успішно захистив кандидатську дисертацію на тему: «Эпизоотология туберкулёза крупного рогатого скота в условиях специализации по производству продуктов животноводства», вчене звання доцента отримав у 1995 р. Докторську дисертацію захистив у 1999 р. на тему: «Туберкульоз і мікобактеріозна інфекція великої рогатої худоби (теоретико-експериментальні дані)». Вчене звання професора отримав у 2002 р.

 Наукова діяльність пов’язана з дослідженням епізоотології та інфекційного процесу туберкульозу, мікобактеріозної інфекції, біологічних властивостей видів мікобактерій та розробкою й удосконаленням методів бактеріологічної і прижиттєвої діагностики мікобактеріальних інфекцій великої рогатої худоби, а також удосконаленням заходів профілактики та боротьби. Він уперше виділив та вивчив головні властивості особливих швидкорослих патогенних штамів M. bovis. Селекціонував чотири імуногенних штамів збудника туберкульозу та інтенсивно працює над конструюванням протитуберкульозної вакцини.

Опублікував понад 210 наукових і науково-методичних робіт, у т.ч. два підручника, один практичний посібник. Має сім авторських свідоцтв на винахід.

Професор А.О. Ткаченко член редакційних груп фахових журналів та спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій, гарант спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» Дніпровського Державного аграрно-економічного університету.

Нагороджений бронзовою медаллю ВДНГ СРСР (1984), «Знаком Пошани» (2003).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия