Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

Народився 9 квітня 1932 р. у с. Хрінівка Копайгородського р-ну Вінницької обл. (нині с. Привітне Мурованокуриловецького р-ну).

У 1958 р. закінчив Уманський сільськогосподарський інститут (нині Уманський національний університет садівництва) і отримав диплом з відзнакою з присвоєнням кваліфікації вченого агронома-плодоовочівника. Працював за спеціальністю в господарствах України, з 1963 р. займався сортовивченням яблуні та груші у відділі садівництва Вінницької державної обласної сільськогосподарської дослідної станції, пізніше навчався в аспірантурі Нікітського ботанічного саду (м. Ялта, Крим), а з 1968 р. працював у Степовому відділі Нікітського ботанічного саду.

У 1970 р. за конкурсом перейшов у відділ селекції та сортовивчення Подільської зональної дослідної станції садівництва (нині Подільська ДСС ІС НААН) спочатку старшим науковим співробітником, а згодом завідуючим відділом селекції і сортовивчення.

У 1968 р. у Всесоюзному інституті рослинництва (ВІР, Росія) захистив кандидатську дисертацію на тему «Морфологія пагонів і органогенез квітки гранату».

Основні напрями наукової діяльності: селекція та сортовивчення плодових і ягідних культур. С.А. Смірнов брав активну участь в обстеженнях плодових насаджень в Подільському регіоні і пошуках цінних місцевих сортів. Він першим привіз на Подільську дослідну станцію живці яблуні сорту Айдаред з Каяльського інтродукційно-карантинного розсадника. Згодом цей сорт яблук завдяки науковцям станції набув широкого розповсюдження.

За безпосередньої участі С.А. Смірнова на Подільській ДСС було створено колекції плодових культур, зокрема яблуні, що налічувала понад 1500 сортів, 350 сортів груші, 265 сортів сливи, 61 – аличі, 153 – вишні, 152 – черешні. Найкращі з виділених сортів вирощуються в розсаднику дослідного господарства станції і нині.

Опублікував 32 наукові статті у різних виданнях, за його участі видано книги «Помологія» – І, ІІ, ІІІ і ІV томи.

За плідну працю нагороджений медаллю «Ветеран праці».

Помер 2 вересня 2011 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия