Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

Народився 10 квітня 1907 р. в с. Жовтому П'ятихатського р-ну нинішньої Дніпропетровської обл. Помер 23 червня 1960 р., похований на Байковому кладовищі у м. Києві.

Закінчив сільськогосподарський технікум, у 1929 р. – Уманський сільськогосподарський інститут (нині Уманський національний університет садівництва), залишився працювати на кафедрі генетики і селекції асистентом професора М.М. Грюнера. Далі – аспірантура в Харківському інституті прикладної ботаніки й успішний захист наукової доповіді з виведення багаторічного жита в Академії с.-г. наук (Харків), про що схвально відгукнувся М.І. Вавилов, та подальша праця в Уманському СГІ доцентом і завідувачем кафедри генетики і селекції (1934–1937 рр.). У 1938–1941 рр. та від 1946 р. – заступник директора з наукової частини, у 1949–1960 рр. – директор Українського науково-дослідного інституту садівництва (нині Інститут садівництва НААН України, Київ).

За дослідження з селекції яблуні, вишні і суниці йому присвоєно звання кандидата сільськогосподарських наук (1937).

У 1956 р. в Інституті генетики (м. Москва) захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук на тему «Биология и селекция садовой крупноплодной земляники». У 1958 р. отримав звання професора.

Після дослідницької роботи з багаторічним житом ним було експериментально одержано мутації за допомогою рентгенівських променів у сочевиці, було розв'язано проблему добірності насіння тощо. Працював над створенням сорту ранньої великоплідної суниці та зимостійких сортів черешні для середньої і північної смуг України.

Одним з головних результатів багаторічної праці вченого є виведення багатьох сортів плодових і ягідних культур. Він є автором або співавтором сортів яблуні Рубінове Дуки і Уманське зимове, сортів суниці Київська рання 2, Ювілейна, Українка, черешні Улюблена Дуки, Красуня Києва, Китаївська чорна та вишні Уманська скороспілка.

Автор понад 80 наукових праць з генетики, селекції та садівництва. Особливе місце посідають монографії з біології та селекції садової великоплідної суниці. Серед надрукованих робіт: Проблема виведення культурного багаторічного жита. Київ, 1936; Провідні сорти плодових і ягідних рослин: посібник по сільському господарству. Кн.1. 1946; Садівництво та ягідництво на Україні в 1956-1965 рр. Київ, 1959; Підсумки та завдання в галузі селекції плодових і ягідних культур в УРСР. Наук. пр. УкрНДІС вип.36. Київ, 1959.

Лауреат Державної премії СРСР третього ступеню за виведення нових сортів плодово-ягідних культур для Української РСР (спільно з Родіоновим О.П.) (1952 р.). Двічі кавалер ордену Трудового Червоного Прапора, нагороджений іншими почесними відзнаками. Його заслуги під час 2-ї світової війни (брав участь у боях у Заполяр'ї, визволенні Пушкінських Гір) відзначено бойовими орденами, медалями, в т.ч. орденом Червоної Зірки (1943 р.).

В 1961 р. його іменем названо одну з вулиць м. Києва в місцевості Китаїв (нині Голосіївський район), де раніше знаходився Український науково-дослідний інститут садівництва.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия