Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

Народився 19 квітня 1942 р. у с. Сенюхіно Белівського району Тульської області (Росія). У 1959 р. поступив до Тульського залізничного училища № 2, яке з відзнакою закінчив у 1962 р. та був направлений на роботу в м. Узлова Московської залізниці на посаді електромеханіка автоматичної локомотивної сигналізації. У 1962 р. був призваний до лав Радянської Армії. Після закінчення військової служби у 1965 р. повернувся на попереднє місце роботи. У 1967 р. поступив до Харківського інституту механізації і електрифікації сільського господарства (ХІМЕСГ), який закінчив у 1971 р. та отримав диплом «інженера-механіка». У 1971 р. був направлений на роботу до експериментального тваринницького комплексу дослідного господарства «Кутузівка» НДІ тваринництва Лісостепу і Полісся УРСР ВАСГНІЛ (нині Інститут тваринництва НААН) головним інженером.

У 1987 р. був обраний та затверджений Президією УААН на посаді директора (1987–2011). Нині працює в Інституті тваринництва НААН на посаді головного наукового співробітника. У 1986 р., без відриву від виробництва, в Харківському інституті механізації і електрифікації сільського господарства захистив кандидатську дисертацію на тему: «Обґрунтування технологічного процесу та технічних засобів дозування, зволоження та роздавання комбікорму на доїльних установках» (кандидат технічних наук). У 1997 р. у Харківському інституті тваринництва УААН захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук на тему: «Енергоресурсоощадна технологія виробництва молока для ферм та комплексів промислового типу. Доктор сільськогосподарських наук з червня 1997 р. Вчене звання професора присуджено у травні 2001 р.

Основний напрям науково-організаційної та викладацької діяльності – тваринництво (велика рогата худоба) та механізація тваринництва. Наукові розробки вченого присвячено створенню комплексу ефективних енерго-, ресурсозберігаючих заходів удосконалення кормової бази і годівлі молочної худоби, технології утримання худоби і ведення гнойового господарства, технічних засобів доїння корів і первинної обробки молока.

 Вченим опубліковано 87 наукових робіт. Підготував одного доктора сільськогосподарських наук.

Обраний у 2002 р. членом-кореспондентом УААН та дійсним членом (академіком) УААН у 2007 р. (наукове забезпечення інноваційного розвитку тваринництва), Академік Інженерної академії України з 1997 р., дійсний член Міжнародної інженерної академії з 2010 р.

Нагороджений Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР (1979), присуджено почесне звання заслуженого працівника сільського господарства України (2002), нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня (2008), має медаль «Незалежність України» (2004), Почесну відзнаку УААН (2007), Почесну відзнаку «Трудова слава» (2006), орден «За патріотизм», присвячений 2000-річчю християнства. Почесний громадянин Кулиничівської селищної Ради (2004) та Харківського району (2005). Нині є головою Аграрної партії Харківського району.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия