Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

Народився 25 квітня 1927 р. у с. Мачухи Полтавського району Полтавської області в селянській родині.

Трудову діяльність розпочав у 1948 р. після закінчення Полтавського сільськогосподарського технікуму. Працював агрономом обласної контори «Головзаготзерно» та завідувачем лабораторії Новосанжарського заготівельного пункту «Головзаготзерно». Навчався заочно в Харківському сільськогосподарському інституті, який закінчив у 1952 р.

Науковою роботою почав займатися з 1949 р., працюючи в українському філіалі Всесоюзного інституту кормів на посадах насіннєзнавця та молодшого наукового співробітника (1949–1956).

У 1956–1991 рр. працював на Полтавській сільськогосподарській дослідній станції: молодшим науковим співробітником відділу інформації та масового дослідництва (1956–1960), завідувачем відділами наукової інформації (1960–1981), кормовиробництва (з лютого по листопад 1981 р.), удосконалення науково-виробничих зв’язків (1981–1991), завідувачем лабораторії зернобобових культур.

У 1972 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Вплив попередників і добрив на врожай і якість гороху в Лівобережному Лісостепу УРСР».

Основним напрямом наукової діяльності було вирішення проблем інтенсифікації кормовиробництва.

Виконував значну роботу із впровадження досягнень науки та передового досвіду в господарствах Полтавської області.

Вивчав і впроваджував у Полтавській області сою, якій належить важлива роль у розв’язанні білкової проблеми в кормовиробництві. Розробив прогресивну технологію її вирощування, що дає можливість збирати по 25–30 ц насіння і по 250–300 та більше центнерів зеленої маси з 1 гектара. Був керівником асоціації «Соя» на Полтавщині та одним із керівників Української соєвої асоціації.

Нагороджений орденом Вітчизняної війни, двома бойовими медалями, медаллю «За доблесну працю» та вісьмома медалями ВДНГ СРСР.

У 1984 р. В.О. Наріжняку присвоєно почесне звання заслуженого працівника сільського господарства Української РСР.

Помер 27 вересня 1992 р., похований у Полтаві.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия