Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

Народився 5 травня 1937 р. у с. Дмитрівка Богодухівського району Харківської області. У 1955 р. закінчив Ульянівську середню школу Богодухівського району Харківської області.

У 1955–1957 рр. працював обліковцем колгоспу ім. Сталіна та ім. Леніна с. Ново-Софіївка Богодухівського району Харківської області. У 1955 р. вступив до Харківського зоотехнічного інституту (нині Харківська державна зооветеринарна академія). У 1962–1964 рр. працював зоотехніком-бригадиром Кіровського відділення Сумської державної сільськогосподарської станції; 1964–1965 рр. – старший зоотехнік Тростянецького сільськогосподарського управління Сумської області.

Після закінчення аспірантури (1971) під керівництвом доктора біологічних наук Ф.І. Осташка, у Науково-дослідному інституті тваринництва Лісостепу і Полісся УРСР (м. Харків) захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук на тему: «Дослідження відтворювальної здатності й удосконалення технології отримання сперми у бугаїв-плідників». Результатом творчих пошуків та практичної діяльності став захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук (1999) на тему: «Закономірності та особливості формування м’ясної продуктивності і конверсійної здатності кролів у постнатальному онтогенезі».

 Наукові інтереси вченого спрямовано на: розроблення енергозберігаючих інноваційних технологій виробництва товарної та племінної продукції кролів та хутрових звірів для сільськогосподарських підприємств різних типорозмірів, власності та форм господарювання; розроблення документації і норм племінного обліку, положень з атестації племсуб’єктів, інструкцій племінної оцінки тварин тощо; розробка Державних стандартів України на хутрову і м’ясну продукцію кролів і звірів.

Уперше у світовій практиці визначено конверсію корму у м’ясо кролів у віковій динаміці та визначено особливість лактації кролематок і хімічний склад молока в різні періоди лактаційного періоду, розроблено лактаційну гістограму, скореговано роль молочної продуктивності кролематок у рості й розвитку організму та формуванні резистентності молодняку.

У 2000–2015 рр. – завідуючий лабораторією хутрового звірівництва і кролівництва (нині сектор кліткового звірівництва та кролівництва), якій із 2003 р. надано статус «Селекційного центру зі звірівництва і кролівництва» й покладено функціональні обов’язки координатора науково-практичного розвитку цих галузей в Україні.

Автор біля 150 наукових праць, з них 3 монографії, 8 довідників, біля 30 методичних рекомендацій, патентів та 3 авторських свідоцтва, розроблено і впроваджено 15 технологій і селекційних програм, 15 ДСТУ.

Нагороджений почесною відзнакою «Знаком Пошани», Почесною відзнакою Національної академії аграрних наук України та численними грамотами. Помер у 2018 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия