Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

13 травня 2022 р. в дистанційному режимі, на платформі Zoom відбулося засідання Загальних зборів Відділення наукового забезпечення інноваційного розвитку «Про підсумки діяльності Відділення наукового забезпечення інноваційного розвитку за 2021 pік та основні завдання на перспективу».

Участь у засіданні від ННСГБ НААН взяли: директор бібліотеки, академік-секретар зазначеного Відділення В.А. Вергунов, заступник директора з науково-інформаційної та бібліотечної роботи Л.М. Татарчук і вчений секретар Т.М. Підгайна.

З вступним словом до учасників звернулася віце-президентка НААН, академік НААН А.В. Балян, яка відмітила результативну роботу установ Відділення проведену у 2021 році, відмітила вагомі напрацювання з налагодження інноваційної діяльності в регіонах України. Акцентувала також увагу на практичному аспекті реалізації результатів досліджень.

Академік-секретар Відділення, академік НААН В.А. Вергунов у своєму виступі підкреслив, що наукова діяльність установ Відділення багатоаспектна й охоплює широкий спектр завдань в галузях землеробства, рослинництва, зоотехнії, інноваційного розвитку. Доповідач відмітив проведену вагому роботу з випробування та впровадження наукових розробок, інформаційно-консультаційного та інформаційно-бібліотечного супроводження трансферу інновацій, налагодження системи міжрегіональної взаємодії «наука-освіта-бізнес». Однак, незважаючи на позитиви, він відмітив також й негативні тенденції, які полягають у зменшенні інноваційної активності окремих установ у звітному періоді та запропонував заходи на перспективу щодо їх усунення.

 

В обговоренні даного питання взяли участь: віце-президент НААН, академік НААН А.В. Балян, академік НААН В.С. Шебанін; члени-кореспонденти НААН: С.М. Ніколаєнко, О.А. Демидов, М.М. Доля; керівники науково-дослідних установ Відділення: В.М. Кабанець, І.М. Семеняка, О.О. Вінюков.

Рішенням Загальних зборів доручено керівникам НДУ Відділення забезпечити виконання плану заходів передбачених постановою Президії НААН від 31 жовтня 2018 р. «Про Програму реалізації Концепції реформування аграрної науки», сформувати до кінця року перелік інноваційних продуктів для широкого впровадження міжрегіональними науковими центрами НААН.

Учасниками Загальних зборів відділення були схвалені проєкти постанов Загальних зборів НААН, винесених на повістку дня:
- «Про підсумки діяльності Національної академії аграрних наук України за 2021 рік та основні завдання на перспективу»;
- «Про виключення вчених Республіки Білорусь з членів Національної академії аграрних наук України»;
- «Про довибори членів Президії Національної академії аграрних наук України»;
- «Звернення Загальних зборів Національної академії аграрних наук України до аграрної наукової спільноти».

Серед "різного" розглянуто звернення НУБіП до Прем’єр-міністра України Д.А. Шмигаля щодо введення національного мультипредметного тестування: щодо передачі земельних ділянок з балансу Державного підприємства «Дослідне господарство «Забойщик» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України» на баланс Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України».

Засідання пройшло в злагодженій та конструктивній атмосфері й були намічені основні завдання на перспективу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия