Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

13 травня 2022 р. Коломієць Н.Д. взяла участь у вебінарі «Чим відрізняється фахова стаття Категорії «Б» від наукової статті Scopus/Web of Science» від фахівців Академії статей – це провідна консалтингова компанія, яка надає допомогу вченим в написанні й публікації наукових статей в наукометричних базах даних (https://a-articles.com/uk/). Учасники вебінару дізнались про: усі відмінності між фаховою статтею категорії «Б» та Scopus; у чому полягає різниця між публікацією статті у журналах Категорії «Б» та у журналах Scopus/Web of Science; та якою має бути структура наукової статті Scopus та Web of Science.

У науковій статті для видання, що входить до Scopus/Web of Science заборонено цитувати:

1. Самоцитування.
У більшості випадків самоцитування піддається критиці саме через те, що автор переслідує матеріальний інтерес, не приносячи нічого нового у науку.

2. Автореферати дисертацій.
У журналі Scopus/Web of Science забороняється цитування авторефератів дисертацій.

 3. Вікіпедія та різного роду сайти.
Якщо автори неперевірені або в основу береться помилкова, неправдива інформація, то наукова стаття буде одразу відхилена.

4. Методички, підручники.
Можна цитувати лише наукові статті, 80% зі Scopus/WoS і не старше 5 років.

Джерела для статей Scopus/WoS рекомендують брати з таких платформ:

arXiv.org (https://arxiv.org) – безкоштовний електронний архів наукових статей та препринтів з фізики, математики, астрономії, інформатики, біології, електротехніки, статистики, фінансової математики та економіки.

PubMed (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov) – англомовна текстова база даних медичних та біологічних публікацій, створена Національним центром біотехнологічної інформації США на основі розділу «Біотехнологія» Національної медичної бібліотеки США.

ResearchGate (https://www.researchgate.net) – безкоштовна соціальна мережа та засіб співпраці вчених усіх наукових дисциплін. Вона надає такі мережеві програми, як семантичний пошук, спільне використання файлів, обмін базою публікацій, форуми, методологічні дискусії тощо.

ScienceDirect (https://www.sciencedirect.com) – сайт, що надає платний доступ до наукових наук публікацій. Належить видавництву Elsevier. Містить 2500 наукових журналів та 26 000 електронних книг. Журнали поділені на чотири розділи: фізичні та інженерні науки; природні науки; медичні науки.

За результатами зданого тесту отримано сертифікат.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия