Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

Народився вчений 29 травня 1952 р. у м. Дніпродзержинську (нині м. Кам’янське) у сім’ї робітників.

У 1978 р. закінчив біологічний факультет Дніпропетровського державного університету зі спеціальності: «Біологія», спеціалізація: «Біолог. Викладач біології та хімії».

У 1978–1984 рр. – старший інженер НДІ біології ДДУ; 1984–1989 рр. – асистент кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології ДДУ; 1989–2000 рр. – доцент кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології ДДУ; 2000–2008 рр. – професор кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології ДНУ; 1989–1997 рр. – заступник декана біолого-екологічного факультету ДДУ з навчальної та виховної роботи; 1987–1999 рр. – заступник директора Біолого-медичного інституту ДДУ по біологічному відділенню.

 Кандидат біологічних наук з 1988 р. Дисертацію захистив 1988 р. у спеціалізованій вченій раді Дніпропетровського державного університету за спеціальністю 03.00.16 – екологія. Вчене звання доцента кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології присвоєно у 1989 р. Доктор біологічних наук з 2000 р. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді Дніпропетровського державного університету за спеціальністю 03.00.16 – екологія. Вчене звання професора кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології присвоєно у 2003 р.

У 2008 р. розпочав керівництво кафедрою екології та ґрунтознавства в Дніпровському державному університеті; 2010 р. – проректор з наукової та інноваційної діяльності, професор кафедри екології Дніпровського державного аграрно-економічного університету.

Має досвід роботи в сфері дослідження екологічних, соціально-екологічних та еколого-економічних проблем регіону та професійного досвіду досліджень та високий рівень знань стосовно сучасного екологічного стану Дніпропетровської області та України в цілому; оцінки перспектив екологічно безпечного збалансованого розвитку області, який ґрунтується на раціональному використанні та відновленні природних ресурсів, природоузгоджених технологіях, аналізі ресурсного забезпечення екорозвитку (в т. ч. відновлювальних природних ресурсів, зокрема, біоенергетичних).

Бере участь у підготовці кадрів вищої кваліфікації, є членом спеціалізованих вчених рад: Д 08.804.02 з присудження наукового ступеню доктора сільськогосподарських наук зі спеціальністю 03.00.16 – екологія та 06.01.01 – загальне землеробство, а також К 64.354.02 зі спеціальності 03.00.18 – ґрунтознавство. Член редакційних колегій наукових журналів: «Екологічний вісник»; «Питання біоіндикації та екології»; «Biosystems Diversity» тощо.

Член Комітету з екологічної збалансованості Асоціації міст України Всеукраїнської Асоціації органів місцевого самоврядування.

Протягом останніх років Ю.І. Грицан був консультантом-розробником програм Глобального екологічного фонду Програми розвитку ООН щодо вирощування енергетичних рослин в Україні (2015) та проекту «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі в Україні» в пілотному регіоні – Дніпропетровська область (2016).

Автор понад 200 наукових публікацій, 6 монографій, авторських свідоцтв, статей у науково-популярних виданнях. Під керівництвом вченого підготовлені доктори наук, доктори філософії та кандидати наук.

За багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок в екологічну та аграрну науку, Ю.І. Грицан відзначений грамотою Верховної ради України «За заслуги перед Українським народом» та пам’ятною медаллю, пам’ятною медаллю «За вагомий внесок у розвиток Дніпропетровської області», орденом «Честь та слава».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия