Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

Народився 3 червня 1922 р. в Іркутській області в сім’ї службовця.

Учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни. У 1948 р. закінчив Ростовський інститут сільськогосподарського машинобудування. Працював на заводі «Червона Зірка» у м. Кіровоград на посадах конструктора, керівника конструкторської групи. Із 1953 р. – в Ростові-на-Дону, в конструкторському бюро заводу «Червоний Аксай». У 1961 р. захистив кандидатську дисертацію в Інституті сільськогосподарського машинобудування, обіймав посади асистента, старшого викладача, доцента, завідувача кафедри, декана факультету. У 1970 р. захистив докторську дисертацію за темою «Технологічні принципи обробітку ґрунту пасивними робочими органами культиваторів та з кутовим коливанням в горизонтальній площині».

Із 1978 р. – професор, згодом завідувач кафедри сільськогосподарських машин Дніпропетровського сільськогосподарського інституту. У 1992 р. вийшов на пенсію у зв’язку зі станом здоров’я. Велике значення для сільськогосподарської науки мають дослідження професора О.В. Верняєва. На підставі його теорії активних робочих органів ґрунтообробних машин науковим колективом кафедри сільськогосподарських машин Дніпропетровського агроуніверситету створений культиватор-плоскоріз з активними робочими органами, який принципово відрізняється від існуючих конструкцій, а по всіх агротехнічних показниках набагато краще культиваторів з пасивними робочими органами.

 Професор О.В. Верняєв – засновник наукової школи «Ґрунтообробні машини». Він підготував 14 кандидатів технічних наук. Досконало володів німецькою та болгарською мовами. Неодноразово читав лекції в університетах Берліна, Лейпцига, Софії, мав там своїх аспірантів. Професор О.В. Верняєв – автор близько 100 наукових робіт та 15 авторських свідоцтв. Серед них «Теорія, конструкція, розрахунок сільськогосподарських машин» (в 2-х томах видана в Індії), «Активные рабочие органы культиваторов», «Основы исследования работы почвообрабатывающих машин рентгенографическим методом» та ін.

Помер 13 лютого1998 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия