Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

Народилася 10 червня 1957 р. в Україні. Вищу освіту отримала в Українській сільськогосподарській академії (1978–1983) за фахом вчений агроном зі спеціальності захисту рослин.

Трудову діяльність розпочала на Українській дослідній станції квіткових і декоративних рослин. Працювала в Інституті ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУ старшим лаборантом, інженером, провідним інженером. У 1994–2002 рр. – провідний спеціаліст, головний спеціаліст, головний спеціаліст – науковий консультант, старший науковий співробітник, завідувачка лабораторії. У 2002–2013 рр. – старшим, провідним, пізніше головним науковим співробітником у Президії Української академії аграрних наук (нині Національна академія аграрних наук України) звідки була переведена до Українського інституту експертизи сортів рослин на посаду заступника директора з наукової роботи. З 2013 р. і донині працює в Інституті садівництва НААН, до 2016 р. на посаді заступника директора з науково-інноваційної роботи, в наступний період і донині – головним науковим співробітником.

Наукова діяльність пов’язана з науковою школою Інституту землеробства УААН, де пройшла підготовку в аспірантурі за спеціальністю селекція і насінництво (1998–2002) і підготувала й успішно захистила кандидатську дисертацію на тему: «Особливості успадкування і мінливості відмітних ознак рослин проса, їх використання в селекції та експертизі сортів на патентоспроможність» за спеціальністю селекція і насінництво.

 У 2006 р. присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника зі спеціальності селекція рослин.

У 2010 р. захистила докторську дисертацію на тему «Управління процесом формування врожайності зерна проса посівного» за спеціальністю рослинництво.

У 2020 р. обрана членом-кореспондентом НААН Відділення рослинництва.

Основними напрямами наукової діяльності є рослинництво, зокрема адаптивний потенціал лікарських, ефіроолійних, квітково-декоративних, малопоширених плодових культур з високим рівнем декоративності і технології їх вирощування, насіннєзнавство та методи визначення якості насіння, олії, біосировини ефіроолійних і лікарських рослин, інноваційні технології в рослинництві. Важливим напрямом досліджень є виявлення особливостей впливу елементів технологій вирощування та їхнього комплексу, а також їх стійкість до біотичних та абіотичних стресових чинників довкілля.

Автор понад 155 публікацій, серед яких 4 монографії (одна в іноземному виданні), 11 методик, широкий уніфікований класифікатор проса (Panicum miliaceum L.), 139 статей в наукових і науково-практичних виданнях. Підготувала двох кандидатів сільськогосподарських наук і наразі під її керівництвом ведеться підготовка докторанта та трьох аспірантів.

Є членом двох вчених рад, член спеціалізованої вченої ради при Інституті садівництва НААН із захисту дисертаційних робіт; член редколегій наукових видань.

Нагороджена срібною медаллю ВДНГ СССР (1987), Почесною грамотою Української академії аграрних наук (2007), Почесною грамотою Міністерства аграрної політики та продовольства України (2012); Почесною грамотою Державної служби з охорони прав на сорти рослин та Відзнакою Держсортслужби «Почесний сортовипробувач» (2012).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия