Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

Народилась 10 червня 1917 р. у м. Уфа. В 1939 р. закінчила Троїцький ветеринарний інститут, залишилася старшим лаборантом при кафедрі епізоотології. У 1941 р. призначена асистентом кафедри акушерства, з 1943 по 1948 рр. працювала виконуючою обов’язки завідувача цієї самої кафедри. У 1948 р. переведена на посаду завідувача кафедри акушерства і штучного осіменіння Львівського ветеринарного інституту. Останні роки працювала професором цієї кафедри.

У 1947 р. захистила кандидатську, в 1952 р. – докторську дисертації, в 1953 р. – затверджена в ученому званні професора. У 1966 р. обрана членом-кореспондентом ВАСГНІЛ, в 1991 р. – членом-кореспондентом УААН. У 1968 р. присвоєне почесне звання Заслуженого діяча науки України.

Опублікувала понад 300 наукових праць, в тому числі у виданнях США, Мексики, Італії, Франції, Польщі, Голландії, Австралії, інших країн.

Як визнаний лідер серед науковців, що вирішують широкий комплекс проблем відтворення стада, створила могутню і розгалужену школу, яка згуртувала тисячі послідовників – від студентів до фахівців, кандидатів і докторів наук.

Все своє життя присвятила трьом взаємопов’язаним науковим інтересам: 1) відтворювальна функція самців, одержання, зберігання і використання сперми; 2) плодючість самок і засоби до її поліпшення; 3) захворювання вимені у корів.

Підготувала серію довідників та рекомендацій по відтворенню поголів’я, методологічних і навчальних матеріалів для ВНЗ, має авторські свідоцтва на винаходи.

Нагороджена Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України, трьома орденами Трудового Червоного Прапора, орденом «Знак Пошани», медалями.

Померла Г.В. Звєрєва 11 січня 2001 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия