Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Події

 

Народився 26 червня 1937 р. у с. Довжик Зінківського району Полтавської області. У 1961 р. закінчив факультет землевпорядкування Харківського сільськогосподарського інституту ім. В.В. Докучаєва (нині Харківський Національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва) за фахом інженер-землевпорядник.

Трудову діяльність розпочав у 1961 р. у Держсільгосппроекті, де працював до 1975 року. У 1975–1991 рр. очолював сектор із проблем землеустрою в Україні Всесоюзного науково-дослідного інституту земельних ресурсів при Раді Міністрів СРСР; 1991–1996 рр. – заступник директора з наукової роботи Інституту землеустрою УААН; 1996–2003 рр. – виконавчий директор Інституту землеустрою УААН; 2003–2006 рр. – директор Головного інституту землеустрою Держкомзему України; 1996–2006 рр. – член колегії Держкомзему України; 1996–2000 рр. – очолював кафедру землевпорядного проектування Національного аграрного університету (нині – Національний університет біоресурсів і природокористування України); 2006–2015 рр. – завідувач кафедри управління земельними ресурсами Національного університету біоресурсів і природокористування України. З 2015 р. й дотепер – головний науковий співробітник Інституту агроекології і природокористування НААН.

У 1971 р. захистив кандидатську дисертацію, а в 1991 р. –докторську за спеціальністю 08.00.05 – економіка, організація, управління і планування народним господарством.

 У 1998 р. присвоєно наукове звання професора, у 1995 р. обрано членом-кореспондентом УААН Відділення аграрної економіки і продовольства за спеціальністю природокористування.

Напрями наукової діяльності: економіка землекористування, економіка природокористування, землеустрій та кадастр.

Д.С. Добряк є одним зі співавторів чинного Земельного кодексу України. За його безпосередньою участю підготовлені найважливіші для земельних відносин нормативні документи: законопроєкти «Про плату за землю», «Про землеустрій», «Про охорону земель», проєкти постанов Верховної Ради України «Про земельну реформу», «Про прискорення земельної реформи та приватизацію земель», постанови Кабінету Міністрів України «Про Порядок ведення державного земельного кадастру», «Про Методику грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів» та багато інших. Його наукова діяльність пов’язана з оптимізацією використання та охорони земель, формування сталих агроландшафтів на основі контурно- меліоративної організації територій в Україні, її економічної та екологічної оцінки, реформування земельних відносин.

Наукова спадщина вченого налічує понад 390 наукових праць. Підготував 8 докторів і 10 кандидатів економічних наук.

За значний внесок у розвиток науки та створення законодавчої бази України нагороджений низкою відзнак та присуджено звання: Почесний землевпорядник (1999); Орден «За заслуги ІІІ ступеня» (2004); за рішенням експертної ради міжнародної іміджевої програми «Лідери XXI століття» відзначений нагородою «Свята Софія» (2004); «Лицар Вітчизни» з врученням «Золотого хреста честі і звитяги» за високу національну гідність, патріотизм та активну участь у розбудові української держави (2010); Гідного Королівської честі нагороджено міжнародним суспільним «Орденом Королеви Анни «Честь Вітчизни» на золотій зірці до 1000-ліття народження Анни Ярославни – Князівни Київської і Королеви Франції (2010); почесне звання «Лицар Вітчизни» (2012); почесна відзнака УААН (2012); почесна відзнака НААН (2017); Заслужений діяч науки і техніки України (2015).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сайт создан компаниейй web студия