Електронний каталог ННСГБ НААН online
Електронний каталог
ННСГБ НААН online

 


МінАПК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про бібліотеку

БОРОДАЙ Ірина Сергіївна

(17.05.1966)

доктор історичних наук (2014)
професор (2015)
заступник директора
з наукової роботи ННСГБ НААН

 

У 1983-1987 роках навчалася в Київському державному інституті культури ім. О. Є. Корнійчука за спеціальністю бібліотекознавство і бібліографія.

Упродовж 1987-1989 років завідувала відділом культмасової роботи Будинку культури профкому птахофабрики «Старинська». У 2001 році прийнята на посаду бібліографа І категорії бібліотечно-патентно-ліцензійного інформаційного відділу Інституту розведення і генетики тварин. У жовтні 2002 року переведена на посаду молодшого наукового співробітника цього самого відділу, реорганізованого згодом на відділ аспірантури та науково-технічної інформації.

З листопада 2005 року працювала в науково-технічній бібліотеці на посадах молодшого, старшого (з 2006 р.) та провідного (з 2008 р.) наукового співробітника. У липні 2010 року очолила сектор наукових досліджень з питань інтелектуальної власності і маркетингу інновацій, який у червні 2011 року був перетворений на відділ інтелектуальної власності та маркетингу інновацій, об'єднаний з відділом аспірантури, докторантури та науково-технічної інформації.

З 2001 року навчалася в аспірантурі без відриву від виробництва при Державній науковій сільськогосподарській бібліотеці УААН. Підготувала та захистила дисертаційне дослідження «Історичні аспекти розвитку селекційної науки в скотарстві України в другій половині XX ст.». У грудні 2005 року отримала диплом кандидата історичних наук зі спеціальності 07.00.07 – історія науки і техніки. У травні 2010 року їй присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника зі спеціальності історія науки й техніки.

23 вересня 2014 р. отримала диплом доктора історичних наук із спеціальності 07.00.07 – історія науки й техніки за дисертаційне дослідження «Становлення і розвиток вітчизняної зоотехнічної науки (друга половина ХІХ – початок ХХІ століття). З 15 грудня 2015 року – професор зі спеціальності 07.00.07 – історія науки і техніки.

Головний напрям наукових досліджень – історія вітчизняної зоотехнічної науки. Дослідила основні етапи її становлення та розвитку у контексті соціально-економічних, політичних, теоретико-методологічних, науково-організаційних, технологічних та екологічних чинників. Відтворила картину еволюції основних наукових напрямів, учень та теорій науки про розведення, годівлю та утримання сільськогосподарських тварин. Запропонувала комплексну оцінку діяльності провідних галузевих науково-дослідних установ, вищих навчальних закладів, неформальних творчих об'єднань та окремих учених.

І. С. Бородай опублікувала більше 160 наукових праць, у тому числі 6 монографій, 3 бібліографічний покажчик, методичні рекомендації. Має 3 авторські свідоцтва. Під керівництвом Бородай І.С. захищено чотири кандидатські дисертаційні роботи.

Член спеціалізованої вченої ради Д 26.373.01 у ННСГБ НААН по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора і кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.07 – історія науки і техніки (історичні науки).

<<Назад

сайт создан компанией web студия